SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play z 12,3 mln klientów i milionem użytkowników LTE, wpływy wzrosły o 18 proc.

Na koniec ub.r. sieć telekomunikacyjna Play miała 12,29 mln klientów (o 14 proc. więcej niż rok wcześniej), z których 47,3 proc. korzystało z taryf abonamentowych. Przychody operatora sieci wyniosły 4,39 mld zł, o 18 proc. więcej niż przed rokiem, natomiast wpływy od użytkowników wzrosły o 21 proc. do 3,52 mld zł.

Reklama Play z pracownikami punktu obsługi klientów Article

Liczba klientów Play zwiększyła się w ub.r. o 1,55 mln. Spółka P4, operator tej sieci, szacuje, że 12,29 mln jej klientów na koniec ub.r. stanowiło ok. 21,3 proc. wszystkich użytkowników usług mobilnych w Polsce, wzrastając w skali roku o 2,4 pkt proc. Firma podaje, że przeszło do niej ok. 51 proc. użytkowników przenoszących w ub.r. swój numer do innej sieci (to tzw. rynek MNP).

Na koniec ub.r. udział klientów abonamentowych Play wyniósł 47,3 proc., o 2,9 pkt proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast ich liczba zwiększyła się w ciągu roku o 1,04 mln. Z kolei liczba użytkowników internetu LTE, wprowadzonego do oferty Play jesienią 2013 roku, przekroczyła milion.

W ub.r. przychody P4 wyniosły 4,39 mld zł, o 18 proc. więcej niż rok wcześniej, a same wpływy od użytkowników - 3,52 mld zł, o 21 proc. więcej niż w 2013 roku. Skorygowana EBITDA wzrosła w skali roku o 52 proc. do 1,07 mld zł, natomiast marża EBITDA zwiększyła się o 5,4 pkt proc. do 24,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play z 12,3 mln klientów i milionem użytkowników LTE, wpływy wzrosły o 18 proc.

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
V
Ile ma virgin mobile?
10 11
odpowiedź
User
ekspert
zero, mniej niż zero

virgin mobile szybko upadnie
14 8
odpowiedź
User
max uk
ja korzystam z lyca mobile.
8 8
odpowiedź
User
Miłosz
Co by nie robili w tym playu, to ja jednak zdecydowanie bardziej preferuję plusa. Zasięg, troska o stałego klienta, dodatkowe opcje, net mobilny, to wszystko mnie zdecydowanie bardziej do plusa ciągnie.
8 12
odpowiedź
User
zzz
Miłosz,chyba sobie jaja robisz albo ktoś ci za to płaci.Plus to chyba obecnie najgorsza sieć w Polsce,przynajmniej ja stamtąd uciekłem.Może mają zasięg,ale oferta jest śmieszna.

Przypominam że Play ma zasięg 4 sieci,w tym Plusa,więc jak w Plusie jest dobry zasięg,to w Playu tym bardziej.
11 8
odpowiedź