SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play: Rouben Bourlas za Georgiosa Xirouchakisa w zarządzie

Georgios Xirouchakis zrezygnował z funkcji dyrektora w zarządzie firmy Play Communications, operatora sieci telekomunikacyjnej Play. Tymczasowo zastąpił go Rouben Bourlas.

Article

W komunikacie Play Communications zaznaczono, że Georgios Xirouchakis nie podał powodów swojej rezygnacji. W zarządzie firmy pełnił funkcję

Xirouchakis był w kierownictwie firmy od czerwca ub.r. Wcześniej pełnił funkcję członka rady nadzorczej Play, zasiada także w radzie nadzorczej spółki 3GNS należącej do Grupy Play. Od 2002 roku sprawował funkcję radcy prawnego grupy spółek należących do Panosa Germanosa, a od 2008 roku jest radcą ogólnym i szefem działu prawnego tej grupy kapitałowej.

W zarządzie Play Communications był z ramienia jednego z głównych akcjonariuszy spółki - greckiego funduszu Tollerton, do którego należy 25,46 proc. jej akcji.

Tollerton na miejsce Xirouchakisa zaproponował Roubena Bourlasa, który został tymczasowo powołany przez pozostałych członków zarządu. O jego mianowaniu na stałe zdecyduje najbliższe walne zgromadzenie akcjonariuszy Play Communication.

Rouben Bourlas od lutego br. jest prezesem Olympia Group, do której należy fundusz Tollerton. Wcześniej pracował m.in. jako prezes Westnet Distribution i dyrektor handlowy w easyGroup.

Niedawno zmienił się prezes Play

Od początku lipca br. prezesem Play Communications jest Jean-Marc Harion, poprzednio związany z Orange. W Play zastąpił Jørgen Bang Jensen, który odszedł z firmy po 10 latach zarządzania nią.

W pierwszym kwartale br. Play Communications osiągnął wzrost wpływów o 3,6 proc. do 1,64 mld zł oraz 153 mln zł zysku netto (wobec 18 mln zł rok wcześniej). Firma miała 12,4 mln aktywnych klientów, w tym 8,7 mln abonentów.

W br. Play na inwestycje (głównie w rozbudowę własnej sieci) chce wydać 8 proc. swoich wpływów i otworzyć ponad tysiąc nowych punktów sprzedaży. Szykuje też nową usługę szybkiego internetu bezprzewodowego Air Fibre. Na początku stycznia br. podpisał umowę, na mocy której może w 2020 roku przejąć w całości Virgin Mobile Polska.

Firma jest notowana na warszawskiej giełdzie od lipca ub.r. W maju zgodnie z zapowiedziami wypłaciła 652 mln zł dywidendy, po 2,57 zł na akcję. Oprócz funduszu Tollerton głównym akcjonariuszem spółki jest Telco Holdings (ma 25,16 proc. jej akcji).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play: Rouben Bourlas za Georgiosa Xirouchakisa w zarządzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl