SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ericsson pomoże Play zwiększyć zasięg mobilnego internetu i rozbudować sieć

Spółka P4, właściciel sieci Play oraz firma Ericsson podpisały umowę o współpracy, dzięki której Play przy rozbudowie swojej infrastruktury wykorzysta rozwiązanie Ericsson Radio System. Ma ono pomóc w zwiększeniu zasięgu i poprawie jakości mobilnego dostępu do internetu oferowanego przez operatora.

Article

W czerwcu br. Play poinformował o uruchomieniu sześciotysięcznego nadajnika obsługującego sieć tego operatora. Telekom zapowiada, że do końca br. postawi w sumie tysiąc nowych stacji, a do 2020 r. pokryje własnym zasięgiem całą Polskę.

Teraz Play poinformował o nawiązaniu współpracy z koncernem Ericsson, która ma ułatwić operatorowi osiągnięcie celów związanych z własną infrastrukturą.

Zgodnie z zapowiedzią w ramach partnerstwa obu firm rozbudowa sieci Play obejmie elementy sieci dostępu radiowego, a także system monitorowania i zarządzania siecią (OSS) - Ericsson Network Manager.

Z kolei rozbudowa infrastruktury z zastosowaniem rozwiązania Ericsson Radio System ma pomóc Play zwiększyć zasięg mobilny internetu szerokopasmowego w całym kraju, co w efekcie powinno znacząco poprawić jakość usług.

Ponadto Play i Ericsson zawarły porozumienie o współpracy pomiędzy Play i ośrodkami badawczo-rozwojowymi firmy Ericsson w Polsce, zlokalizowanymi w Krakowie i Łodzi, w których Ericsson zatrudnia dużą grupę ekspertów ds. rozwoju sieci radiowej.

- Play jest operatorem budującym największą liczbę stacji radiowych w tym roku, a nasza prędkość transmisji danych została ostatnio uznana za drugą najlepszą w Polsce - przypomina w komunikacie Jean-Marc Harion, CEO Play. - Z perspektywy naszych inwestycji, zarówno w istniejącą technologię, jak i w przyszłe technologie, z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z firmą Ericsson na obszar sieci radiowej. Play zyskał solidnego partnera, który pomoże nam przyspieszyć dalszą rozbudowę naszej własnej sieci telekomunikacyjnej a następnie będzie nas wspierał w ewolucji naszej sieci – zapowiada szef Play.

W I kwartale br. Play zanotował wzrost wpływów o 3,6 proc. do 1,64 mld zł oraz 153 mln zł zysku netto (wobec 18 mln zł rok wcześniej). Firma miała 12,4 mln aktywnych klientów, w tym 8,7 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ericsson pomoże Play zwiększyć zasięg mobilnego internetu i rozbudować sieć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl