SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy wygląd i menu Player.pl. "Chcemy prezentować różnorodność treści"

Serwis Player.pl (Grupa TVN Discovery Polska) wprowadził nowy układ nawigacji oraz wygląd menu. Ma to poprawić korzystanie użytkowników z platformy i skrócić czas dotarcia do wybranych tytułów.

 

Article

Platforma współpracuje z użytkownikami - głównie za pomocą Player Labs - by zbierać sugestie i udoskonalać serwis, tak by korzystanie z niego było wygodniejsze. W ten sposób regularne analizy wskazują, jak widzowie korzystają z układu strony. Efektem ich uwag ma być wprowadzenie nowego menu, które ma ułatwić nawigację – treści zostały podzielone na sześć kategorii tematycznych: „Seriale”, „Programy”, „Filmy”, „Dla dzieci”, „Kanały TV”, „Kolekcje”. a ramach każdej z nich zostały zaprezentowane poszczególne gatunki oraz najbardziej popularne tytuły.

Nowe menu ma ułatwić również korzystanie z funkcji „kontynuuj oglądanie” - rozpoczętych wcześniej seriali i programów, szybsze dotarcie do wybranych treści w sekcji „ulubione” oraz dotarcie do zakładki „mój Player” z poziomu głównego menu.

Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl podkreśla, że jednym z największych wyzwań serwisów VOD jest odpowiednia prezentacja treści.

- Zależy nam na tym, aby nasi użytkownicy mogli łatwo i bez wysiłku znaleźć dokładnie to, czego szukają. Z drugiej strony chcemy prezentować różnorodność treści, polecając nowe, ciekawe tytuły, które regularnie dołączają do naszej biblioteki. Jako serwis słuchamy naszych klientów, nieustannie optymalizujemy sposób korzystania z platformy, a także wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne. Zmiana menu jest jednym z kroków  w tej strategii - komentuje.  

Jako kolejne mają być udoskonalane nawigacja w aplikacjach mobilnych oraz w aplikacjach na urządzenia Smart TV.

W listopadzie Player.pl (Grupa TVN Disovery) miał 3,07 mln użytkowników i 57,94 mln odsłon - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Nowy wygląd i menu Player.pl. "Chcemy prezentować różnorodność treści"

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Henio
Jak w Ipli:)
10 2
odpowiedź
User
Kujon
Iplo, a Ty?
8 0
odpowiedź
User
Marlena
Agnieszko, w kogo pani celuje?
6 0
odpowiedź