SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Player z pierwszym kanałem spoza TVN Warner Bros. Discovery

Należący do TVN Warner Bros. Discovery serwis streamingowy Player dołączył Telewizję Puls. Dostęp do stacji telewizyjnej zyskali wszyscy użytkownicy serwisu, w tym korzystający z uruchomionej w styczniu strefy bez opłat.

TV Puls to pierwszy ogólnopolski kanał naziemny spoza portfolio Warner Bros. Discovery w Polsce, który zasili ofertę Playera. Właściciel TVN tłumaczy, że udostępnienie TV Puls w ramach katalogu kanałów TV dostępnych na platformie VOD zwiększy różnorodność bezpłatnej oferty programowej Playera.

Wprowadzenie darmowej strefy w Playerze na początku tego roku to dowód na to, że chcemy zapewnić jak najszerszej grupie odbiorców dostęp do najlepszej rozrywki. Rozszerzenie oferty kanałów naziemnych o TV Puls to kolejny krok w tym kierunku. Naszym celem jest uczynienie oferty kontentowej Playera jak najpełniejszą i najbardziej atrakcyjną dla widza. Realizujemy ten cel między innymi poprzez współpracę z naszymi Partnerami. Bardzo się cieszę, że kanał Telewizji Puls dołącza do grona dostawców treści dostępnych w Playerze - podkreślił Maciej Gozdowski, group vice president - streaming w Warner Bros. Discovery w Polsce.

– Nasi widzowie mogą oglądać TV Puls w Playerze nie tylko na telewizorach, ale również na urządzeniach mobilnych i poza domem. Cieszymy się, że nasza oferta jak m.in. znane i doceniane seriale czy hity filmowe będą dostępne dla użytkowników jednego z największych serwisów wideo na życzenie. Telewizja Puls zaczyna prace nad ofertą programową na jesień, przyglądamy się m.in. nowym formatom – tak, aby zapewnić naszym Widzom jak najlepszą, jakościową rozrywkę – powiedział Mariusz Kołodziejski, dyrektor ds. technicznych w Telewizji Puls.

Serwisy nadawców niechętnie dodają stacje konkurentów

Zgodnie z zasadą must carry, must offer, kanały TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TV4, TVN i TV Puls powinny być oferowane we wszystkich pakietach ze stacjami linearnymi. O ile problemu z tym  nie ma w przypadku sieci kablowych i platform cyfrowych, to w streamingu sytuacja wygląda inaczej. Kilkukrotnie platformy były upominane w tej sprawie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Nadawcy przeważnie nie chcą wzmacniać zasięgów rywali, ani uatrakcyjniać oferty konkurencyjnych platform. Spośród serwisów nadawców, tylko Canal+ online udostępnia wszystkie wymagane kanały. Ostatnio TV Puls trafiła do Polsat Box Go. W usłudze tej nadal brakuje jednak: TVP1, TVP2, TVP3 i TVN. W Playerze nie ma TVP1, TVP2, TVP3, Polsatu i TV4. Z kolei w TVP VOD i TVP GO brakuje: Polsatu, TV4, TV Puls i TVN.

W połowie stycznia br. TVN Warner Bros. Discovery zamknął darmowy serwis VOD.pl i uruchomił bezpłatną sekcję Playera ze starszymi produkcjami wideo na żądanie oraz kanałami z naziemnej telewizji cyfrowej (TVN, TVN7, TTV, Metro). Ruszyło też 15 bezpłatnych kanałów FAST: TVN Kultowe seriale, TVN Telenowele, TVN Serial o kobietach, TVN Momenty prawdy, TVN Prawo i życie, TVN Szkoła życia, TVN Szpitalne historie, TVN Życie jak w bajce, TVN Talk-show, TVN Usterka, TVN Rajska miłość, TVN w domu, TVN Kryminalne, TVN Rewolucje w kuchni i TVN Moto. Firma jest zadowolona z wyników nowych kanałów, które bazują przede wszystkim na popularnych kiedyś produkcjach, jak serial „Kryminalni” czy „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. W połowie marca uruchomiono stację TVN Milionerzy.

Dołącz do dyskusji: Player z pierwszym kanałem spoza TVN Warner Bros. Discovery

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rob
Nie oglądam Playera
1 9
odpowiedź
User
srob
Nie oglądam Playera
A kogo to obchodzi? A nie oglądaj sobie!
9 1
odpowiedź
User
gosc
To nie prawda, ze pierwszy kanał spoza WBD. Mają ofertę Canal+.
1 0
odpowiedź