SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plaza Centers zainwestuje w Polsce 270 mln euro w ciągu 2-3 lat

Firma deweloperska Plaza Centers zainwestuje w Polsce 270 mln euro w ciągu najbliższych dwóch - trzech lat, poinformowała spółka w komunikacie.

"Od 2000 roku Plaza Centers zainwestowała w Polsce ponad 280 mln euro. Kolejne 270 mln euro zainwestuje w ciągu najbliższych 2-3 lat. W 2010 deweloper zrealizował już dwa znaczące projekty i jeszcze w trzecim kwartale uruchomi kolejny - w Toruniu" - czytamy w komunikacie.

"Widzimy poprawę na rynku w 2010 roku i mam nadzieję, że to już stały trend, zarówno z perspektywy popytu konsumentów, większej aktywności inwestycyjnej deweloperów, jak i lepszej dostępności finansowania. Rynek odzyskuje swój rytm, pojawia się coraz więcej ciekawych projektów, zwiększa się ilość znaczących transakcji" - powiedział prezes Plaza Centers, Ran Shtarkman, cytowany w komunikacie.

Dziś firma otwiera swoją najnowszą inwestycję w Polsce - Suwałki Plaza. "Do 2013 roku Plaza Centers zbuduje w Polsce jeszcze 3 duże obiekty o łącznej powierzchni najmu 120 000 metrów kwadratowych (GLA) w Łodzi, Toruniu i Kielcach" - czytamy dalej.

"Przy obecnym niskim poziomie stóp procentowych spodziewamy się, że międzynarodowe fundusze inwestycyjne będą zwiększać swoje zaangażowanie na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie cały czas jest bardzo duży potencjał wzrostu" - dodał prezes.

Plaza Centers (Europe) BV miało 64,77 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 67,68 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16,05 mln euro wobec 98,61 mln euro rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plaza Centers zainwestuje w Polsce 270 mln euro w ciągu 2-3 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl