SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski po 15 latach znika z TVP, Polsat nowym współorganizatorem

Współorganizatorem nowej edycji plebiscytu „Przeglądu Sportowego” (Ringier Axel Springer Polska) na Najlepszego Sportowca Polski będzie Telewizja Polsat. Tym samym „PS” zakończył 15-letnią współpracę w tym zakresie z Telewizją Polską.

Marian Kmita, fot. Polsatsport Article

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski jest organizowany przez „Przegląd Sportowy” pod koniec każdego roku kalendarzowego. W ostatnich dekadach „PS” współpracuje przy tym z wybranym nadawcą telewizyjnym.

Od 2003 roku plebiscyt razem z dziennikiem organizowała Telewizja Polska - pokazywała sylwetki nominowanych zawodników i spoty zachęcające do głosowania, a także transmitowała odbywającą się zawsze na początku stycznia Galę Mistrzów Sportu, podczas której wręczane są nagrody 10 sportowcom, którzy otrzymali najwięcej głosów.

Nową edycję plebiscytu „PS” przeprowadzi razem z Telewizją Polsat. Dlaczego zrezygnowano z dalszej współpracy z Telewizją Polską? Michał Pol, dyrektor programowy segmentu sportowego w Grupie Onet-RASP, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że wygasła poprzednia umowa z TVP i wydawca zdecydował się na współpracę z Polsatem. Pol zaznaczył, że nie wynika to ze sporu z publicznym nadawcą.

Wcześniej Polsat współorganizował już z „Przeglądem Sportowym” kilka edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, m.in. w latach 2000-2001. Z kolei kiedy w 1996 roku TVP i „PS” nie porozumiały się co do współpracy, publiczny nadawca zorganizował własny plebiscyt na sportowca roku (wygrał w nim piłkarz Marek Citko, który w plebiscycie „PS” było dopiero dziesiąty).

Ogłoszono nominowanych w nowej edycji plebiscytu

W czwartek ogłoszono start nowej edycji plebiscytu „Przeglądu Sportowego”. Głosować w nim będzie można przy pomocy kuponów dołączanych do papierowych wydań „PS” i „Faktu”, SMS-owo oraz w specjalnych zakładkach serwisów Przegladsportowy.pl i Polsatsport.pl.

Przyznane też zostaną wyróżnienia dla najlepszego trenera, drużyny i sportowca niepełnosprawnego. Wszyscy laureaci zostaną ogłoszeni 6 stycznia 2018 roku podczas Gali Mistrzów Sportu, którą będzie transmitował Polsat.

- Opieka nad Galą jest powierzona osobom z olbrzymim doświadczeniem, pani Nina Terentiew osobiście się tym zajęła, więc możemy być pewni, że widowisko będzie efektowne - powiedział na konferencji prasowej Marian Kmita, dyrektor sportu w Telewizji Polsat.

- Cokolwiek się zdarzy, ktokolwiek wygra to należy szanować to wydarzenie, jako jedno z najważniejszych w kalendarzu, jeśli chodzi o środowisko sportowe. Już daleko poza środowisko sportowe sięgające, bo wystarczy przejrzeć tylko listę tych, którzy przybywali i mam nadzieję przybędą na galę, żeby zorientować się, że jest to zjawisko daleko pozasportowe - dodał Kmita.

„Przegląd Sportowy” w kolejnych wydaniach będzie publikować sylwetki nominowanych sportowców, informacje o nich (wywiady, ciekawostki i filmy) będą też w serwisach Przegladsportowy.pl i Onet.pl). Podobne materiały będą zamieszczane w kanałach Telewizji Polsat i serwisie Polsatsport.pl.

Sportowcy nominowani w Plebiscycie na Najlepszego Sportowa Polski 2017 roku:

Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty (lekkoatletyka)
Patryk Dudek (żużel)
Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
Kamil Glik (piłka nożna)
Joanna Jędrzejczyk (MMA)
Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
Adam Kszczot (lekkoatletyka)
Łukasz Kubot (tenis)
Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
Robert Lewandowski (piłka nożna)
Piotr Lisek (lekkoatletyka)
Tomasz Marczyński (kolarstwo)
Irmina Mrózek-Gliszczyńska, Agnieszka Skrzypulec (żeglarstwo)
Kamil Stoch (skoki narciarskie)
Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
Wojciech Wojdak (pływanie)
Bartosz Zmarzlik (żużel)
Piotr Żyła (skoki narciarskie)

Pierwszy raz Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski został zorganizowany w 1926 roku z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Konkurs nie odbywał się jedynie w latach 1939-1947.

W poprzedniej edycji plebiscytu wygrała Anita Włodarczyk.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski po 15 latach znika z TVP, Polsat nowym współorganizatorem

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
animowany
Szkoda. Coz, telewizja narodowa dla konserwatystow staje sie faktem.
39 16
odpowiedź
User
Gość
Jeden z ostatnich programów który mogłbym obejrzeć na antenie tvp właśnie znika z ramówki. Chyba będe musiał skasować z pamięci telewizora kanały tvp, bo ja już nie mam co tam oglądać.
33 19
odpowiedź
User
Historyk
"Konkurs nie odbywał się jedynie w latach 1939-1947 z powodu II wojny światowej". Ale II wojna skończyła się przecież w 1945 roku a nie 1947 ;) Doprecyzujcie informację.
25 10
odpowiedź
User
PIOTR
I dobrze
22 14
odpowiedź
User
Łukasz
Polsat dużo reklam przez co gala może się przeciągnąć do późna.
27 10
odpowiedź