SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plebiscyt Srebrne Usta 2003

Po raz ósmy radiowa Trójka proponuje słuchaczom zabawę polegającą na wyborze najbardziej zaskakującej, zabawnej wypowiedzi osób z polskiej sceny politycznej

Codziennie od 5 do 24 stycznia - na antenie Trójki prezentowane są oryginalne wypowiedzi znanych polityków. Słuchacze za pomocą SMS-ów wybiorą Srebrnoustego 2003.

Uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi we wtorek, 27 stycznia o godzinie 18.30. Wręczenie statuetki „Srebrne Usta 2003” odbędzie się w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja w popołudniowym „Zapraszamy do Trójki”.

W poprzednich edycjach zdobywcami „Srebrnych Ust” byli: Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz, Waldemar Pawlak, Grzegorz Kołodko, Henryk Goryszewski i Zyta Gilowska.

Oto tegoroczni kandydaci:

Renata Beger

„Biada temu pięknemu i historycznemu miastu Kraków! Biada krakowskiej inteligencji jeśli w Sejmie musi ją reprezentować poseł Jan Maria Rokita. Panie Pośle - Janie Mario Rokito - jest pan z wykształcenia prawnikiem. Ukończył pan najbardziej szacowną uczelnię w kraju, a opowiada pan publicznie głupoty i rzuca pan bezpodstawne oskarżenia na innych będąc sam w gorszej sytuacji prawnej.”

Anita Błochowiak

(Adam Michnik - "Kolorowe skarpetki to symbol walki ze stalinizmem. Wszyscy bikiniarze chodzili w kolorowych skarpetkach"). "Mówi się, że pedały też".

Andrzej Celiński

„To nie jest błąd polityczny. To jest odejście od rozumu. To jest bicie się z koniem, gdzie koniem jest rozum.”

Włodzimierz Czarzasty

„Ładny wygląd mam, to jak ktoś mnie widzi to się cieszy.”

Aleksandra Jakubowska

„To jest możliwe. Z tym, że również jest możliwe, że rano zmieniłam te decyzję, bo wie Pan, "kobieta zmienną jest" (w odpowiedzi na zarzuty Rokity o częstych zmianach w ustawie o radiofonii i telewizji).

Aleksander Kwaśniewski

„Ja mogę się stawić. Mogę zaśpiewać i zatańczyć tylko po co?”

Bogdan Lewandowski

„Pani Poseł - proszę mi wybaczyć, ale obawiam się, że Pani owies uderzył do głowy”.

Tomasz Nałęcz

„Trudno mi się oprzeć wrażeniu, że Adam Michnik powinien zażywać środki na wzmocnienie pamięci - na pewno Biovital i te wszystkie inne środki, które wspomagają pamięć człowieka po pięćdziesiątce.”

Jan Rokita

„Gdyby dzisiaj próbować zdefiniować istotę projektu uchwały, którą chcę Sejmowi przedłożyć w imieniu Platformy Obywatelskiej - to istotę by się tę dało wypowiedzieć hiszpańskim dzisiaj hasłem politycznym. Hiszpańskim, bo Hiszpania jest naszym partnerem i sojusznikiem politycznym w tej mierze. Hasłem Nicea or Muerte - Nicea albo śmierć.”

Marek Siwiec

„Ja nie jestem papla. No ja wielokrotnie mówiłem o tym,że nie pobieram może szokująco – w porównaniu z bankierami - wysokiej pensji, ale dostaję ją regularnie między innymi za to, żebym nie gadał głupot, i za dużo...”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plebiscyt Srebrne Usta 2003

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl