SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plejada gwiazd w spocie Otwartej Rzeczpospolitej apeluje: "Bądźmy solidarni"

Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita rozpoczęło kampanię społeczną "Bądźmy z tymi, których prześladują! Bądźmy solidarni!". Wzywa do solidarności społecznej, wspierania postawy tolerancji i wzajemnego szacunku.

Jak informują władze Otwartej Rzeczpospolitej, motto stowarzyszenia można przekazać słowami: „Chcemy żyć w społeczności wolnej od uprzedzeń, szanującej odmienność, broniącej godności człowieka".

- Dlatego nie możemy milczeć, gdy w miejscu, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze, atakuje się kolejne grupy społeczne, mniejszości narodowe, etniczne, seksualne. Wydarzenia w Białymstoku, wypowiedzi hierarchów kościelnych i polityków, nienawiść „zwykłych" ludzi pokazała, że tylko solidarność pomoże nam przezwyciężyć przemoc i nienawiść, która stała się codziennością - informuje Otwarta Rzeczpospolita.

W spocie przygotowanym na potrzeby kampanii wystąpili Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska, Krzysztof Materna, Julia Kijowska, Bożena Stachura, Jacek Kleyff, Filip Kosior i Maria Dębska. W spocie zestawiono historyczne kadry ze współczesnymi zdjęciami, na których widać agresywne względem różnych mniejszości zachowania (np. deptanie flagi LGBT, przemoc wobec demonstrujących).

Andrzej Seweryn wygłasza fragment słynnego tekstu niemieckiego pastora Martin Niemöllera z lat 40. XX wieku "(…) Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować".

Przesłanie filmu brzmi: "Bądźmy z tymi, których prześladują! Bądźmy solidarni!".

Dołącz do dyskusji: Plejada gwiazd w spocie Otwartej Rzeczpospolitej apeluje: "Bądźmy solidarni"

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ben
Czy oni nie mają nic do roboty Ile można tych frustratów słuchać
odpowiedź
User
Adwersarz
Że-na-da.
odpowiedź
User
Ja
Głu-po-ta
odpowiedź