SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pluralizm opinii w TV Republika

TV Republika zbyt mocno opiera się na prezentowaniu ludzi i wizji PiS. Telewizja Republika zadaje swoim gościom z PiS liczne pytania, z których najtrudniejsze brzmi: Jak żyć z „tą straszną” Platformą. I goście z PiS odpowiadają. Jarosław Kaczyński odpowiedział tak: Organizować się, być cierpliwymi, działać. Według tej zasady telewizja powstała. Zorganizowała się i działa. Teraz musi być cierpliwa.

Pluralizm opinii w TV Republika

TV Republika ma też mocne strony. Generalnie dobrze się mówi o studiu, bo faktycznie nie wygląda najgorzej. Tylko, że dziś zrobienie nienajgorszego studia nie jest technicznie niebywałym wyzwaniem. Mocną stroną jest także dostęp do prawicowych polityków i do prawicowych publicystów. Jarosław Kaczyński przyciąga uwagę, więc robi oglądalność. Ziemkiewicz, Terlikowski, Wildstein i parę innych osób też.

Sądząc po liczbie cytowań samego Terlikowskiego w mediach, Telewizja Republika ma szansę na bycie liderem rankingu cytowalności. Ostre poglądy przyciągają uwagę. Reszta jest kwestią cierpliwości. Czy autorzy będą mieli cierpliwość robić programy pro PIS bono, czy inwestorzy będą mieli finansową cierpliwość, by utrzymywać projekt na stratach?

O cierpliwość ideologicznych widzów jestem spokojny. Zniosą bez zmrużenia oka słabą pracę kamery, czy taką sobie robotę dziennikarską. I przyjmą każdą legendę typu: rząd Tuska odciął nam prąd. I każdą kreatywną księgowość typu: pierwszego dnia oglądało nas 200 tysięcy ludzi. Równie dobrze mogę powiedzieć, że natemat.pl nie ma 2 milionów użytkowników, tylko 11 milionów, bo tyle mamy odsłon. Prawdziwym problemem będzie, obawiam się, zasięg.

Pracowałem od początku w TVN24, pamiętam początki Polsat News. Dogadanie się z tak zwanymi „kablarzami”, czyli sieciami kablowymi to było wyzwanie. Teraz może być łatwiej, bo kablówki się zrobiły cyfrowe, więc miejsca jest więcej. Obejrzałem też jedną z dyskusji w studiu. Znalazło się w niej miejsce dla nie kojarzonego z PiS Rafała Chwedoruka. Jest więc pluralizm opinii.


Tomasz Machała, redaktor naczelny portalu natemat.pl (wcześniej związany m.in. „Wydarzeniami” i „Faktami”)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pluralizm opinii w TV Republika

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
Prawda ma jedno oblicze a kłamstwo wiele. Wreszcie niezależna, druga po Trwam polskojęzyczna telewizja.
14 11
odpowiedź
User
Lucky
"...TV Republika zbyt mocno opiera się na prezentowaniu ludzi i wizji PiS..." - można by napisać również tak - "...TVN zbyt mocno opiera się na prezentowaniu ludzi i wizji PO..."
17 9
odpowiedź
User
donald
a kim ty jesteś zeszmacony dziennikarzyno zeby oceniać innych. co zmarszczyłeś się, nie będzie gdzie spier...ać już niedługo
12 8
odpowiedź
User
Frenza
Oj, oj, prawicowi, sfrustrowani, niedouczeni, debile. Gdybyście w szkołę nie rzucali kamieniami to wiedzieli byście z lekcji historii że narodowi socjaliści już swoje 5 min mieli, a skończyły się one zdobyciem Berlina. Jeżeli nadal będziecie kłamać, insynuować i pogardzać adwersarzami to skończycie tak samo, tylko mam nadzieję, że ofiar będzie mniej, bo, że będą to nie trudno przewidzieć, choćby po ilości waszego jadu.
8 8
odpowiedź