SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plus 24 proc. więcej na reklamy, Play i Orange z dużymi spadkami

Operatorzy telekomunikacyjni w I kwartale br. ograniczyli wydatki reklamowe w mediach o ponad 8 proc. Mniej wydali m.in. na telewizję i outdoor, jednocześnie znacząco zwiększając wydatki na reklamę w gazetach i magazynach. Najwięcej wydał Polkomtel, P4 i Orange ze spadkiem.

Szymon Majewski w spocie Plusa Article

W okresie od stycznia do marca br. sieci telekomunikacyjne wydały na reklamę w tradycyjnych mediach (bez internetu) 233,4 mln zł. Było yo 8,2 proc. mniej niż w I kwartale 2020 roku - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl (dane cennikowe netto, bez rabatów, Kantar Media).

Zdecydowana większość ich budżetów - 166,4 mln zł - trafiła, podobnie jak przed rokiem, do telewizji. Było to jednak 10,2 proc. mniej rok do roku.

Blisko 43 mln zł telekomy przeznaczyły na reklamę radiową, zwiększając nakłady w rozgłośniach o 24,6 proc. w skali roku. 20,1 mln zł kosztowały ich reklamy na outdoorze – to 28,9 proc. mniej niż przed rokiem.

W omawianym okresie znacząco wzrosły rok do roku wydatki telekomów na reklamę prasową. Marketerzy z tej branży zwiększyli wydatki reklamowe w wgazetach o 736,6 proc., do 2 mln zł, a w magazynach – o 73,6 proc., do 1,69 mln zł.

O 73,3 proc. zmalały nakłady na reklamę OOH w Metrze (do 258,3 tys. zł), a w kinach – spadły do 0 (kina były zamknięte z powodu COVID-19).

Spośród telekomów najwięcej na reklamę wydaje Polkomtel. W I kwartale tego roku było to 96,8 mln zł, czyli 24,5 proc. więcej niż rok temu.

Druga na reklamowym podium spółka P4, operator sieci Play zmniejszył inwestycje reklamowe w skali roku o 32,5 proc., do 46 mln zł. Trzecia na podium spółka Orange Polska ograniczyła wydatki na reklamę o 14 proc., do 43 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus 24 proc. więcej na reklamy, Play i Orange z dużymi spadkami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl