SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus inwestuje w 5G. Poszukuje startupów, nawet 600 tys. zł dla najlepszych

Polkomtel rozpoczął w województwie łódzkim nabór firm, wykorzystujących technologię 5G w ramach Akceleratora Technologii 5G. Poszukiwane są takie firmy, które mają pomysł na wykorzystanie nowoczesnej technologii. Zgłoszenia można nadsyłać do 21 września.

Article

W maju br. operator sieci Plus uruchomił komercyjną sieć 5G w siedmiu polskich miastach, dając dostęp do tej technologii 900 tys. abonentów. Grupa Polsat zaczyna teraz poszukiwania rozwiązań startupowych, które wykorzystają tę technologię w swoich produktach i modelach biznesowych. Najlepsze rozwiązania zyskają szansę komercyjnego wdrożenia.

Ponieważ technologia 5G jest dość nowa, a dostęp do niej ograniczony, Grupa Polsat zaangażowała się wraz z Akceleratorem S5 z Łodzi w pomoc młodym, innowacyjnym firmom - celem lepszego zrozumienia i pokazania możliwości wykorzystania 5G w życiu codziennym. 

Dwa etapy

Proces akceleracji podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie, trwającym do trzech miesięcy, startupy mogą otrzymać dofinansowanie do 50 tys. zł na inkubację pomysłu. Celem tego etapu jest przygotowanie wybranych firm do pracy z technologią 5G, weryfikacja potencjału biznesowego i technologicznego oraz przygotowanie do udziału w dalszym pilotażu.

W drugim etapie z kolei startupy mogą otrzymać do 550 tys. zł wsparcia na dopracowanie i wdrożenie innowacji. Celem jest rozwój produktu lub usługi, integracja jej z rozwiązaniami partnera oraz walidacja projektu wykorzystującego technologię 5G.

Wybrane do tego etapu firmy otrzymają wsparcie eksperckie oraz indywidualne konsultacje biznesowe i technologiczne.

Plus i Akcelerator S5, czyli startupy i 5G

Polkomtel szuka startupów w obszarach: media i rozrywka (VR/AR, rozwiązania dla TV i Internetu, digitalizacja, gamifikacja), inteligentny dom i biuro (głównie w obszarze IoT), opieka zdrowotna, motoryzacja (tutaj np. zarządzanie i optymalizacja floty), ekologia i transformacja cyfrowa. Zgłaszać się mogą mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (maksymalnie do 22 miesięcy od daty rejestracji), prowadzące działalność na terenie województwa łódzkiego lub które, w przypadku rekomendacji do udziału w programie, zarejestrują działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego w ciągu 14 dni. Nabór ruszył w środę, 9 września, zakończy się 21 września 2020 r. Zgłaszać się można poprzez stronę  https://startupspark.io/akcelerator-5g/.

Operator Plusa jest w trakcie instalacji ponad 600 stacji w Warszawie i okolicznych miejscowościach, dzięki czemu sieć 5G ma objąć zasięgiem ponad 2 mln osób. Firma zapowiada, że do końca br. powstanie duża część z tych stacji, a cały projekt powinien zostać zakończony w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat (właściciel Polkomtela) zanotowała 11,68 mld zł przychodów sprzedażowych i 1,11 mld zł zysku netto. Liczba sprzedanych przez nią usług zwiększyła się o 2,8 proc. do 17,39 mln, natomiast liczba abonentów zmalała o 1,2 proc. do 5,64 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus inwestuje w 5G. Poszukuje startupów, nawet 600 tys. zł dla najlepszych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znamjawas
Znam te konkursy. Wyślij im swój genialny pomysł , firma oczywiście doceni innowacyjność i twoje nowatorskie rozwiązanie . Może nawet dostaniesz firmowy kalendarz z długopisem, jako upominek Niemniej konkurs wygra ktoś inny. A za pół roku zobaczysz swój genialny pomysł wdrożony w życie przez kolegę ,kolegi ,który zasiadał w komisji oceniającej projekty. Oczywiście to czysty przypadek, absolutnie nie można mówić o plagiacie. Po prostu dwie osoby w tym samym czasie ,wpadły na taki sam pomysł
odpowiedź