SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus, Play, Netia, Virgin Mobile, Mobile Vikings i nc+ chcą przywrócenia opłat w roamingu

10 operatorów komórkowych złożyło w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (UKE) wnioski o przywrócenie międzynarodowych opłat roamingowych dla ich klientów. Telekomy tłumaczą prośby zbyt dużym obciążeniem finansowym jaki stanowi dla nich darmowy roaming. Na liście są nie tylko drobni dostawcy usług, ale także ci spośród największych operatorów na naszym rynku - Plus i Play.

Article

Darmowy roaming na terenie Unii Europejskiej zaczął obowiązywać 15 czerwca br. znosząc opłaty za połączenia międzynarodowe i transgraniczną transmisję danych w krajach wspólnoty.

Początkowo nie wszyscy polscy operatorzy wprowadzili w swoich cennikach w pełni nowe zasady, ostatecznie jednak w lipcu br. UKE poinformował, że 96 proc. użytkowników mobilnych w Polsce korzysta z nowych opłat roamingowych zgodnych z unijną zasadą „Roam Like At Home”.

Wprowadzając nowe przepisy Komisja Europejska pozostawiła operatorom pewną furtkę. W myśl obowiązujących regulacji dostawcy usług mogą wnioskować do krajowych regulatorów o wprowadzenie dopłat roamingowych od klientów. Muszą jednak udowodnić, że przez darmowy roaming nie są w stanie pokryć własnych kosztów związanych z połączeniami międzynarodowymi wewnątrz Unii.

Teraz okazuje się, że w Polsce operatorów dotkniętych darmowym roamingiem jest sporo. Do UKE wpłynęło już 10 wniosków od telekomów w sprawie wprowadzenia dla użytkowników dopłat za korzystanie z roamingu.

Na liście wnioskodawców znaleźli się głównie mniejsi operatorzy: Virgin Mobile, Mobile Vikings, NC+, Netia, Internetia, Telefonia Dialog, Premium Mobile i Mobile Group. Oprócz nich jednak własne wnioski złożyli też jedni z największych w Polsce dostawców usług telefonii mobilnej - sieci Plus oraz Play.

Na razie nie wiadomo jak do argumentów zawartych we wnioskach operatorów odniesie się regulator, nieznany jest też bliższy termin rozpatrzenia wniosków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus, Play, Netia, Virgin Mobile, Mobile Vikings i nc+ chcą przywrócenia opłat w roamingu

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Złodziejskie sieci żarliście 30 lat precz z wami
Jak można chcieć zęby roaming płatny przywrócić w tylko kradniecie nasze pieniądze nie stać was pakować się i innym operatorom pozwólcie się rozwijać
odpowiedź
User
Gość
To porezygnowac z nich trzeba a dac pieniadze dla tych co chca je miec,zaplacic abonament i za telefon innym.dobrze tu kolega napisal nie stac was to wypad
odpowiedź
User
Leo Pold
Jeszcze więcej wydawajcie na idiotyczne reklamy z celebrytami. Tam wydawanie kaski was nie boli?
odpowiedź