SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plus: rejestracja numerów prepaid także w kioskach Ruchu i przez SMS

Plus wprowadza nowe możliwości rejestracji numerów prepaid. Można to teraz zrobić w kiosku Ruchu, a także poprzez SMS.

Article

Każda osoba zakupująca starter Plusa w kiosku Ruchu ma jednocześnie możliwość zarejestrowania nowego numeru bezpośrednio w miejscu zakupu. W tym celu należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport, karta stałego pobytu). Swój numer zarejestrować mogą też osoby niepełnoletnie, które skończyły co najmniej 13 lat i posiadają dokument tożsamości.

Również dotychczasowi klienci usług "na kartę" w Plusie mogą korzystać z tego kanału rejestracji numerów prepaid. Poza dokumentem tożsamości należy mieć przy sobie numer karty SIM, który można sprawdzić wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści KARTA na nr 80105.

Plus zapewnia o bezpieczeństwie procesu rejestracji numerów klientów w sieci Ruch, jako że dane użytkowników trafiają bezpośrednio na serwery operatora, z zachowaniem regulacji prawnych dotyczących ochrony danych osobowych.

Dzięki współpracy z siecią Ruch, klienci Plusa mają do swojej dyspozycji łącznie 3100 placówek (1300 salonów Plusa lub Cyfrowego Polsatu oraz 1800 kiosków Ruchu), w których mogą dokonać rejestracji swoich numerów "na kartę".

Ponadto klienci, którzy posiadają już umowę w sieci Plus lub zarejestrowany numer "na kartę", mogą od 1 sierpnia br. zarejestrować swojego prepaida za pomocą bezpłatnego SMS-a. Numer zostanie wówczas zarejestrowany na dane podane przy podpisywaniu umowy lub przy rejestracji karty.

Wszystkie informacje dotyczące obowiązkowej rejestracji numeru prepaid w sieci Plus znajdują się stronie www.plus.pl/rejestracja, a dla numerów Plush na Kartę są dostępne na stronie plushbezlimitu.pl/rejestracja.

>>> Obowiązkowa rejestracja kart SIM: promocje operatorów przyciągają klientów, ale wciąż brakuje przepisów wykonawczych

Obowiązek rejestracji kart prepaid wynika z wejścia w życie ustawy o działaniach antyterrorystycznych i dotyczy zarówno nowych klientów chcących dopiero rozpocząć korzystanie z usług na kartę, jak i obecnych użytkowników. Nowi klienci włączający się do sieci po 25 lipca br. powinni zarejestrować swój numer od razu po zakupie startera, natomiast obecni użytkownicy muszą to zrobić najpóźniej do 1 lutego 2017 r. Niedopełnienie obowiązku rejestracji danych będzie skutkowało tym, że nie będzie można skorzystać z usług.

Przed trzema tygodniami Plus wprowadził promocję zachęcającą do rejestrowania numerów na kartę lub przejścia do taryf abonamentowych i mix, obejmującą takie bonusy jak 500 zł, 50 GB oraz rok ważności konta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus: rejestracja numerów prepaid także w kioskach Ruchu i przez SMS

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klient
po raz kolejny Plus pokazał, że jest najlepszy :)
10 9
odpowiedź
User
Gerwazy
Najlepszy,nie najlepszy, grunt że dali bardzo fajne warunki przekonujące klientów i potencjalnych klientów do rejestracji kart właśnie w Plusie. 500 zł na rozmowy i 50 GB netu mimo wszystko piechotą nie chodzi, więc choćby temu warto się przejść do Plusa.
9 8
odpowiedź
User
Dinko
Ja zarejestrowałem numer dzień po tym jak plus ogłosili swoją promocję :) Raz, że już mam z tym spokój a dwa genialny bonus za to dostałem :)
9 9
odpowiedź
User
Wojtek
fakt, Plus fajnie się postarał o to, żeby ludzie u niego właśnie decydowali się na karty. Bonusy są spore, a do tego łatwość jeszcze większa - choćby przez to, że można telefonicznie. I jeszcze taka ciekawostka, że nie tylko kioski ruchu, ale także sklepy neonet. Zawsze to większe opcje.
8 8
odpowiedź