SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus udostępnił VoLTE i VoWiFi. Na jakich smartfonach?

Plus uruchomił dla swoich klientów abonamentowych oraz klientów ofert na kartę technologię VoLTE (Voice over LTE) oraz usługę VoWiFi (Voice over WiFi).

czekaj...Article

VoLTE umożliwia realizowanie połączeń głosowych w sieci LTE. Połączenie zostaje nawiązane szybciej, a podczas rozmowy użytkownik może nadal korzystać z internetu LTE z niezmienioną prędkością. Zauważalna jest także lepsza niż dotychczas jakość dźwięku.

VoWiFi pozwala natomiast na realizację połączeń głosowych oraz przesyłanie wiadomości SMS poprzez sieć Wi-Fi, pozostając w zasięgu sieci komórkowej, będąc poza nim lub gdy jest on ograniczony, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.

Obie usługi dostępne są dla klientów abonamentowych indywidualnych i biznesowych oraz klientów ofert na kartę sieci Plus z włączonym LTE, na telefonach które wspierają technologię VoLTE i VoWiFi. Połączenia realizowane z wykorzystaniem VoLTE nie są dodatkowo płatne i rozliczane są tak, jak dotychczas, zgodnie z posiadanym planem taryfowym. W przypadku korzystania z VoWIFI, także za granicą, użytkownik płaci tak, jak za połączenia wykonywane w Polsce w zasięgu sieci Plus.

VoLTE w Plusie - jak skorzystać?

Aby korzystać z technologii VoLTE w Plusie, należy posiadać taryfę z włączoną usługą LTE, telefon z aktualnym oprogramowaniem systemowym, który wspiera funkcjonalność VoLTE w sieci Plus, mieć aktywną opcję "Połączenia VoLTE" w ustawieniach telefonu oraz znajdować się w zasięgu sieci LTE Plus. O realizacji połączenia poprzez sieć LTE informuje logo VoLTE wyświetlane w górnej części ekranu telefonu. Utrata zasięgu LTE nie powoduje przerwania połączenia. W takim wypadku będzie ono prowadzone w ramach innej, dostępnej na danym obszarze technologii.

Klienci spełniający powyższe warunki mogą aktywować VoLTE dzwoniąc do działu obsługi klienta pod numer +48 601102601 (z dowolnego telefonu) lub wysyłając SMS-a na numer 2601 w treści wpisując WlaczVoLTE. W przypadku klientów ofert na kartę wystarczy wpisać kod aktywacyjny *101*11*1317# i nacisnąć zieloną słuchawkę.

VoWiFi (Wi-Fi Calling+) w Plusie - jak działa

Z technologii VoWiFi mogą skorzystać abonenci Plusa z aktywowaną transmisją LTE, którzy nawiążą stabilne połączenie z siecią WiFi, posiadają odpowiedni telefon z aktywną technologią VoWiFi oraz włączoną w telefonie funkcjonalność prowadzenia rozmów poprzez Wi-Fi. Pojawienie się dedykowanej ikonki słuchawki ze znacznikiem Wi-Fi na górnym pasku wyświetlacza telefonu informuje o realizacji połączenia przez WiFi.

Jeśli podczas rozmowy użytkownik utraci zasięg Wi-Fi, połączenie będzie nadal kontynuowane poprzez sieć LTE w technologii VoLTE, o ile użytkownik aktywował VoLTE i posiada urządzenie, które na to pozwala. Jeżeli korzystający znajduje się w zasięgu sieci 3G lub 2G – rozmowa zostanie przerwana. Za granicą połączenie będzie przerwane w obu przypadkach.

Usługę można aktywować dzwoniąc do działu obsługi klienta pod numer +48 601102601 (z dowolnego telefonu) lub w przypadku klientów ofert na kartę wpisując kod aktywacyjny *101*11*1327# i naciskając zieloną słuchawkę.

Aktywacja oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling.

Dotychczas klienci Plusa mieli możliwość korzystania z aplikacyjnego Wi-Fi Calling+. Usługa jest nadal dostępna dla użytkowników, którzy nie posiadają telefonu umożliwiającego prowadzenie rozmów przez Wi-Fi lub oprogramowanie ich urządzenia nie zostało jeszcze zaktualizowane do obsługi technologii VoWiFi zgodnie z ustawieniami technicznymi sieci Plus.

Aktualna lista telefonów wspierających VoLTE oraz Wi-Fi Calling+ w sieci Plus:
- Samsung: Galaxy A10, Galaxy A20e, Galaxy A21s, Galaxy A40, Galaxy A41, Galaxy A50, Galaxy A51, Galaxy A51 5G, Galaxy A5 2017, Galaxy A8, Galaxy A6, Galaxy A6+, Galaxy A70, Galaxy A71, Galaxy A7, Galaxy A80, Galaxy A9, Galaxy Z Flip, Galaxy Fold, Galaxy Xcover 4, Galaxy Xcover 4s, Galaxy Xcover Pro, Galaxy S10 Lite, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S20, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy J3 2017, Galaxy J4+, Galaxy J5 2017, Galaxy J6, Galaxy J6+, Galaxy J7 2017, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy Note 9, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Fold2 5G;
- Sony: Xperia 1 II;
- ZTE: Axon 11 5G;
- LG: K50s, Velvet, K61, K51s, K41s, K42, K52, Wing.

Dołącz do dyskusji: Plus udostępnił VoLTE i VoWiFi. Na jakich smartfonach?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wu
Na lenovo działa
odpowiedź
User
guru
Fajnie że odpalili ale osobiście najbardziej cieszy mnie skokowy zasięg ich 5G. Niestety tylko w Plusie 5G ma sens bo w innych sieciach jest tylko fake 5G ze speedem ledwo z 4G :/
odpowiedź