SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media bez dywidendy, chce wydać 1 mln zł na skup akcji

Spółka PMPG Polskie Media (właściciel tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”) z zeszłorocznego zysku netto zamierza 2,21 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy, a 1 mln zł na skup własnych akcji.

Michał M. Lisiecki, większoścowy akcjonariusz PMPG Polskie MediaArticle

Podział jednostkowego zysku netto PMPG Polskie Media z ub.r. określono w projekcie jednej z uchwał przygotowanych na walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy, które odbędzie się 29 czerwca.

1 mln zł ma zostać przeznaczony na skup własnych akcji w ciągu najbliższych 5 lat, po cenie od 1 zł do 12 zł za sztukę. W efekcie, wraz z posiadanymi już walorami, PMPG może mieć maksymalnie 20 proc. swojego kapitału.

Spółka od kilku lat prowadzi skup swoich akcji. W marcu br. nabyła 400 tys. swoich walorów po 2,5 zł za sztukę od holenderskiej spółki Parish Media, zapłaciła zobowiązaniami o wartości 1 mln zł z tytułu obligacji.

Większościowym akcjonariuszem PMPG Polskie Media jest szef jej rady nadzorczej, a w przeszłości prezes Michał M. Lisiecki, ma walory stanowiące 62,45 proc. kapitału i dające 62,28 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Do spółki należy już 7,43 proc. własnych akcji.

W ub.r. PMPG Polskie Media w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 33,9 proc. do 32,81 mln zł oraz wzrost wyniku netto z 11,39 mln zł straty do 5,11 mln zł zysku. Natomiast w pierwszym kwartale br. jej wpływy sprzedażowe zmalały o 36,9 proc. do 6,67 mln zł, a wynik netto poszedł w górę ze 106 tys. zł straty do 2,04 mln zł zysku. W kwietniu ub.r. spółka zależna PMPG zakończyła wydawanie drukowanej wersji tygodnika „Wprost”.

W środę na koniec sesji giełdowej za akcję PMPG Polskie Media płacono 5,35 zł, co daje kapitalizację w wysokości 55,54 mln zł. Spółka od debiutu giełdowego ponad dekadę temu nie wypłaciła żadnej dywidendy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media bez dywidendy, chce wydać 1 mln zł na skup akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl