SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media odpisało 486 tys. zł należności od dłużników

Spółka PMPG Polskie Media, właściciel m.in. tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” utworzyła odpisy wynoszące 485,7 tys. zł. - Powodem dokonania odpisów jest wątpliwość co do możliwości spłaty należności przez dłużników - uzasadniła.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

W komunikacie giełdowym PMPG Polskie Media w piątek wieczorem podano, że odpisy obniżą jednostkowy i skonsolidowany wynik firmy w pierwszym półroczu. Raport finansowy za ten okres firma opublikuje 19 września.

Spółka nie podała, jakiego typu należności ani od których firm dotyczą utworzone właśnie odpisy.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media zanotowała 12,15 mln zł wpływów sprzedażowych (po wzroście o 6,2 proc. w skali roku) i 1,34 mln zł straty netto (wobec 2,45 mln zł zysku rok wcześniej). Do firmy należą większościowe pakiety udziałów spółek wydających tygodnik „Wprost” i „Do Rzeczy”, miesięcznik „Historia Do Rzeczy” oraz ich serwisy internetowe.

W połowie sierpnia PMPG Polskie Media poinformowało, że rozpoczyna przegląd opcji strategicznych. W ramach tej procedury zarząd firmy planuje zweryfikować jej dotychczasową strategię, a także - jak podano w komunikacie giełdowym - „rozpoznać możliwości rozwoju, możliwości współpracy z potencjalnymi inwestorami, a także rozpoznać możliwości przeprowadzenia transakcji sprzedaży niektórych aktywów lub nabycia nowych aktywów”. Zaznaczono, że zarząd „na wstępnym etapie procesu rozważa wszystkie możliwe opcje strategiczne i wszystkie podda analizie”.

Wcześniejsze odpisy na GetBack i Ruch

We wrześniu ub.r. PMPG Polskie Medio utworzyło opis wynoszący 479,7 tys. zł na należności za usługi reklamowe dla jednego z kontrahentów. Jednocześnie firma znalazła się na liście wierzycieli przeżywającej ogromne problemy spółki windykacyjnej GetBack z kwotą prawie 500 tys. zł (to należności za reklamy we „Wprost” i „Do Rzeczy”).

Z kolei wydająca „Do Rzeczy” spółka Orle Pióro, w której PMPG Polskie Media ma 81 proc. udziałów, w sprawozdaniu za ub.r. poinformowała o utworzeniu odpisu w wysokości 1,77 mln zł dotyczącego należności od Ruchu.

W miniony piątek Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie zatwierdził dwa porozumienia układowe, które w kwietniu br. Ruch zawarł z wierzycielami, głównie wydawcami prasowymi i kredytującym spółkę Alior Bankiem. W przypadku większych wierzycieli, wobec których Ruch ma po minimum 1 mln zł zobowiazań, umorzono 85 proc., a w przypadku mniejszych (od 250 tys. zł do 1 mln zł) - 50 proc.

Ruch po restrukturyzacji ma zostać przejęty przez Orlen, paliwowy koncern podtrzymać w piątek chęć zainwestowania w firmę. - PKN Orlen ma przygotowany plan działania, który pozwoli odzyskać spółce stabilność finansową oraz odbudować pozycję na rynku - zapewnił prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media odpisało 486 tys. zł należności od dłużników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl