SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG Polskie Media planuje skup akcji własnych

Spółka PMPG Polskie Media zwołała na 3 listopada br. walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jednym z głównych punktów spotkania jest podjęcie uchwały o skupie akcji własnych.

Article

Jeśli uchwała o skupie akcji własnych zostanie przegłosowana przez akcjonariuszy PMPG, ostateczną decyzję o jej wykonaniu podejmie zarząd spółki. W projekcie uchwały znalazł się zapis dotyczący akceptowalnego przez spółkę przedziału cenowego skupowanych akcji (od 3 do 12 zł za sztukę) oraz informacja, że spółka zakłada możliwość skupienia do 20 proc. wszystkich akcji PMPG w ciągu 5 lat. Skupione przez spółkę akcje nie będą umarzane, ale będą mogły zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży, m.in. do funduszy inwestycyjnych.

Warto przypomnieć, że EBITDA grupy PMPG Polskie Media za pierwsze półrocze br. wyniosła 3,794 mln zł i była wyższa w porównaniu do tego samego okresu ub.r. o 31 proc. Skonsolidowany zysk brutto wzrósł o 26 proc., do 3, 53 mln zł, a zysk netto był wyższy o 15 proc. (2,625 mln zł). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 26,76 mln zł, czyli 4 proc. więcej w skali roku. Jak podaje spółka, wzrost rentowności to wynik przede wszystkim optymalizacji kosztów sprzedaży. Zysk na akcje wyniósł 0,25 zł.

PMPG Polskie Media jest wydawcą m.in. tygodników „Wprost” oraz „Do Rzeczy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media planuje skup akcji własnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl