SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media wyda do 2 mln zł na skup swoich akcji

Zarząd PMPG Polskie Media (wydawcy m.in. tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”) zdecydował, że firma przez najbliższe prawie trzy lata przeznaczy maksymalnie 2 mln zł na skup własnych akcji.

Michał M. Lisiecki, większoścowy akcjonariusz PMPG Polskie MediaArticle

W uchwale zarządu PMPG Polskie Media stwierdzono, że skup akcji spółki zacznie się 15 stycznia 2019 roku i potrwa maksymalnie do 3 listopada 2021 roku. Firma będzie mogła kupować swoje akcje w cenie od 1 zł do 12 zł.

Kupno akcji może odbywać się poprzez zlecenia maklerskie, transakcje pakietowe i transakcje poza obrotem zorganizowanym.

Kapitał PMPG Polskie Media dzieli się na 10,38 mln akcji. Przez ostatnie 12 miesięcy kurs giełdowy spółki wahał się od 1,79 do 4,08 zł. W czwartek na koniec sesji wynosił 2,93 zł, co dawało kapitalizację firmy w wysokości 30,42 mln zł.

Głównym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Michał M. Lisiecki - należy do niego 6,34 mln walorów stanowiących 61,09 proc. jej kapitału. Natomiast sama firma ma obecnie 28,2 tys. swoich akcji (0,27 proc. kapitału).

Środki na skup z obniżenia kapitału zakładowego

Na początku br. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zarejestrował obniżenie kapitału zakładowego PMPG Polskie Media ze 103,9 do 72,75 mln zł. Pozwoliło to spółce pokryć w całości stratę, a pozostałe 6,52 mln zł przekazać na kapitał rezerwowy. Z tej drugiej kwoty 2 mln zł przeznaczono właśnie na skup własnych akcji.

W trzech kwartałach br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 6,8 proc. do 34,02 mln zł oraz 4,66 mln zł zysku netto (wobec 3,33 mln zł zysku rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media wyda do 2 mln zł na skup swoich akcji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
masło maślane
o co w tym wszystkim chodzi?
odpowiedź
User
as
o przejęcie zetki
odpowiedź