SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG Polskie Media zmieniają prognozy. Będzie wyższy zysk EBITDA

Grupa PMPG Polskie Media zmieniła prognozy wyników finansowych za 2014 rok. Spółka przewiduje, że jej zysk EBITDA będzie wyższy niż w poprzedniej prognozie, a przychody będą niższe.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG / fot. Maksymilian Rigamonti Article

Obecnie firma prognozuje, że jej zysk EBITDA w 2014 roku wyniesie 9,7 mln zł, podczas gdy rok temu przewidywała, że będzie to 8 mln zł. Natomiast prognoza przychodów za ub.r. skorygowana została z 64,06 mln zł do 58,39 mln zł.

PMPG Polskie Media podają, że korekta prognozy zysku EBITDA wynika z „faktu uzyskania w czwartym kwartale 2014 roku wyników lepszych od oczekiwanych”. - Wpływ na to miał wyższy od założonego poziom przychodów gotówkowych oraz optymalizacja kosztów - informuje spółka.

- Niewielki spadek przychodów wynika z obniżenia wynagrodzenia z tytułu transakcji barterowych zawieranych przez spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej. Transakcje barterowe nie mają wpływu na wynik finansowy i nie wpływają na zmiany prognoz w pozostałym zakresie - czytamy w komunikacie PMPG Polskie Media.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. PMPG Polskie Media miały 43,83 mln zł przychodów, zysk EBITDA na poziomie 8,15 mln zł, a zysk netto wynoszący 6,26 mln zł. Spółka wyniki finansowe za ub.r. ma opublikować 19 marca br.

PMPG Polskie Media to wydawca m.in. tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media zmieniają prognozy. Będzie wyższy zysk EBITDA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dr pupa
Kreatywni Czarodzieje? Do rzeczy z największymi spadkami, Wprost - gdyby nie taśmy ma wycieraczce - szłoby na 30 tys., a zysk rośnie....
10 8
odpowiedź