SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media dalej bez dywidendy, 8,3 mln zł zysku na kapitał zapasowy

W projekcie uchwał na walne zgromadzenie firmy PMPG Polskie Media, która poprzez spółki zależne wydaje tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy” oraz miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, zapisano uchwałę o przekazaniu całego zysku netto z ub.r. na kapitał zapasowy.

Michał M. Lisiecki, większoścowy akcjonariusz PMPG Polskie MediaArticle

W ujęciu jednostkowym PMPG Polskie Media osiągnęła w ub.r. 8,32 mln zł zysku netto. Jako grupa kapitałowa zanotowała spadek przychodów o 8,2 proc. do 30,17 mln zł i zysku netto z 5,11 do 4,16 mln zł.

Większościowym akcjonariuszem PMPG Polskie Media jest były prezes, a obecnie szef rady nadzorczej spółki Michał Lisiecki. Ma walory stanowiące 58,34 proc. kapitału i 58,18 proc.

Na koniec marca br. kapitał własny firmy, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wynosił 25,31 mln zł, na co składało się 62,37 mln zł kapitału podstawowego, ujemny kapitał w kwocie -67,97 mln zł z przejęcia odwrotnego, 21,08 mln zł kapitału zapasowego, 3,07 mln zł kapitału rezerwowego i 8,32 mln zł zatrzymanych zysków.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Spółka od debiutu giełdowego nie wypłaciła żadnej dywidendy, natomiast od wielu kwartałów prowadzi skup swoich akcji. W czerwcu ub.r. pulę środków na skup zwiększono o 1 mln zł z zysku netto z 2020 roku.

Według stanu z początku maja br. PMPG Polskie Media miała 828,7 tys. akcji własnych, to 7,98 proc. jej kapitału.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media osiągnęła wzrost wpływów sprzedażowych o 65,6 proc., a jej zysk netto zmalał z 2,04 mln zł do 623 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media dalej bez dywidendy, 8,3 mln zł zysku na kapitał zapasowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl