SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Po połączeniu AOL i Yahoo Verizon może zwolnić ponad 2 tysiące pracowników

Według nieoficjalnych informacji koncern Verizon po zakończeniu przejęcia Yahoo i połączenia tej firmy z AOL ma przeprowadzić znaczące cięcia kadrowe. Zwolnienia mogą dotyczyć nawet 2,1 tysiąca pracowników, co będzie oznaczało około 15 procent całego zatrudnienia w AOL i Yahoo.

Article

O przejęciu Yahoo przez Verizon poinformowano po raz pierwszy w lipcu ub.r. Wówczas kwota transakcji miała wynosić 4,8 mld dol., później jednak została obniżona o 350 mln w związku z gigantycznym wyciekiem danych klientów Yahoo.

W kwietniu br. zapowiedziano, że po zakończeniu akwizycji Yahoo zostanie zintegrowane z należącą do Verizona platformą AOL, a nowa spółka będzie nosiła nazwę Oath.

Teraz okazuje się, że powstanie Oath będzie się wiązało z poważnym konsekwencjami dla pracowników AOL i Yahoo, bowiem spora część z nich może zostać zwolniona.

Według ustaleń zachodnich mediów technologicznych (m.in. serwisów Re/Code oraz TechCrunch) obecnie w AOL i Yahoo pracuje łącznie 14 tys. osób, jednak niektóre stanowiska po połączeniu będą się dublowały. Dotyczy to m.in. działów finansowych, HR czy marketingu.

Według planów wypowiedzenia może otrzymać od 1 tys. (wg Re/Code) do 2,1 tys. (jak podaje TechCrunch). Jeżeli spełni się drugi z tych scenariuszy to cięcia dotkną ok. 15 proc. całego zatrudnienia w przyszłym Oath.

Verizon na razie nie potwierdził oficjalnie swoich planów dotyczących redukcji zatrudnienia. Nie wiadomo zatem kiedy dokładnie i w jakim trybie zostaną przeprowadzone zwolnienia.

 

Dołącz do dyskusji: Po połączeniu AOL i Yahoo Verizon może zwolnić ponad 2 tysiące pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl