SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PO przeskoczyła PiS

25% dla PO, 18% dla PiS, 17% dla Samoobrony - takie poparcie, jak wynika z sondażu Pentora, uzyskały trzy czołowe partie w połowie czerwca.

Poparcie dla PO w stosunku do maja spadło o 3%, dla PiS - wzrosło o 2%, a dla Samoobrony - wzrosło o 4%.

Kolejne miejsca w rankingu zajmują: LPR - 12% (wzrost o 5%) oraz SdPl - 7% (wzrost o 2%).

Poniżej progu wyborczego znalazły się: SLD - 4% (spadek o 1%), PSL - 4% (bez zmian), demokraci.pl - 4% (spadek o 1%), UP - 3% (bez zmian).

Pentor zapytał też o ocenę sprawowania władzy przez prezydenta i premiera. W przypadku Aleksandra Kwaśniewskiego uzyskano 37% ocen pozytywnych (o 3% więcej niż w maju) i 62% negatywnych (spadek o 4%). Działalność Marka Belki dobrze ocenia 21% badanych, źle - 79%. Obie oceny nie uległy zmianie od maja.

Ze sposobu sprawowania władzy przez rząd zadowolonych jest 9% Polaków, niezadowolonych - 91%. W przypadku Sejmu oceny pozytywne wystawia 7% ankietowanych, negatywne - 93%. Te wskaźniki utrzymują się na stałym poziomie od wielu miesięcy.

Znacznie większym uznaniem cieszą się władze lokalne. Z burmistrzów i wójtów zadowolonych jest 49% badanych, ze starostów - 45%, a z wojewodów - 39%.

Poparcie dla przemian ustrojowych po 1989 roku deklaruje 52% Polaków (spadek o 5% w stosunku do maja). Przeciwnicy dokonujących się zmian stanowią 36% społeczeństwa (wzrost o 7%).

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-15 czerwca, na 1000-osobowej, reprezentatywnej próbie Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PO przeskoczyła PiS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl