SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Pociągi PKP Intercity w biało-czerwonych barwach na 100-lecie niepodległości Polski

Na 20 lokomotywach pociągów PKP Intercity wprowadzono biało-czerwone oznakowanie z hasłem „Niepodległa”. Ten slogan, wraz z rękopisem Józefa Piłsudskiego, pojawi się też na 60 innych pociągach. Przewoźnik włącza się tym samym w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

Pociąg PKP Intercity w biało-czerwonych barwach Article

Biało-czerwone oznakowanie będzie widoczne na 6 lokomotywach EU44 (popularnie nazywanych Husarzami) oraz 14 pojazdach typu EP09. Pierwsze z nich wyjechały już na tory.

Pociągi z tymi grafikami będą kursowały w całej Polsce i za granicą, m.in. na trasach: Warszawa - Poznań - Berlin, Trójmiasto - Bydgoszcz - Poznań - Berlin, Trójmiasto- Warszawa - Kraków, Przemyśl - Kraków - Opole - Wrocław.

Dodatkowo 60 pociągów zespolonych ETZ (Pendolino, Flirt3 i PesaDart) na przodzie ma naklejki z cyfrowo odświeżonym rękopisem Józefa Piłsudskiego. Lokomotywy i EZT będą jeździły z takim oznaczeniem do końca br.

- Główną ideą naszych działań związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest pokazanie różnych sposobów świętowania tego wyjątkowego wydarzenia. Grafika, która zdobi nasze lokomotywy ukazuje różnych Polaków z całego kraju, od morza do gór, od dzieci do emerytów, którzy na swój sposób cieszą się z odzyskanej wolności. Na co dzień wozimy po całym kraju i za granicę miliony Polaków, dlatego zależy nam na tym, aby ta wyjątkowa rocznica łączyła nas wszystkich - komentuje Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

- Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik aktywnie włączył się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska kolej od zawsze odgrywała znaczącą rolę w naszym kraju, dlatego tym cenniejsza jest rola PKP Intercity w przypominaniu wiekopomnych wydarzeń sprzed stu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą - dodaje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Jesteśmy przekonani, że te wyjątkowe biało-czerwone lokomotywy oraz składy zespolone z odtworzonym cyfrowo napisem „Niepodległa” będą przyciągać wzrok ludzi w całej Polsce - zaznacza Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

PKP Intercity planuje też kolejne akcje w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przewoźnik będzie zachęcał do tego, aby poznawać nasz kraj - poprzez aktywności w mediach społecznościowych oraz akcje w kilku polskich miastach.

Firma współpracuje w tym zakresie z Biurem Programu „Niepodległa”, które odpowiada za obsługę państwowych działań związanych ze 100-leciem niepodległości Polski. Biuro m.in. nadzoruje część programów dotacyjnych oraz jest dysponentem oficjalnego logo „Niepodległa”.

- Współpraca z PKP Intercity jest istotnym fragmentem promocji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Logo „Niepodległa” już od kilku miesięcy prezentowane jest na pociągach Pendolino, PesaDART czy Flirt3. Pasażerowie mogą spotkać Niepodległą na mundurach drużyn konduktorskich, a spoty promujące obchody możemy zobaczyć, od czasu do czasu, na ekranach w pociągach - wylicza Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

- Polskie Koleje Państwowe to ponad 90 lat tradycji i służby ojczyźnie, a polscy kolejarze niejednokrotnie udowodnili swoje bohaterstwo i honor. Dziś spółkom z Grupy PKP bardzo zależy na pielęgnowaniu historii Polski i popularyzacji wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Stąd też nie mogło nas zabraknąć w celebrowaniu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości - dodaje Krzysztof Mamiński, prezes PKP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pociągi PKP Intercity w biało-czerwonych barwach na 100-lecie niepodległości Polski

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mike
Po siermiężnym LOTowskim projekcie wreszcie coś z większym animuszem, kolej pozytywnie zaskakuje
8 3
odpowiedź
User
aZaliż
Marnowanie dziesiątek tysięcy złotych na naklejki to właściwy sposób na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości?

Really...
35 7
odpowiedź
User
Robert
Niemcy mogą być dumni....
2 1
odpowiedź
User
ola
Fajne to! Optymistyczne! PKP zaskakuje pozytywnie
5 3
odpowiedź
User
pytano
A co na to nasi najlepsi z Polaków? Czyż to nie jest szarganie barw narodowych?
2 1
odpowiedź
User
Seba
Tak szczerze to Intercity niech się najpierw ogarnie i ujednolici malowanie zewnętrzne swoich pociągów i zamontuje np po co najmniej 1 biletomacie na stacji na ktorych pociągi się zatrzymują i poprawi aplikacje. Bedzie to o wiele wiekszy prezent
3 1
odpowiedź
User
pasażer stulecia
W weekend miałem szczęście jechać pociągiem, ale nie był pomalowany. Miał za to 90 minut spóźnienia.
8 1
odpowiedź
User
Analityk1
Styl głupawych kreskówek rozgościł się na dobre nie tylko w parlamencie
2 1
odpowiedź
User
Analityk1
A co wspólnego z niepodległością ma pyszniący się tutaj PKiN?
3 0
odpowiedź
User
BeatkaKlumpa
Takie tureckie to
1 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing