SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poczta Polska znów pozwala odbierać przesyłki polecone w elektronicznej formie

Do końca września klienci Poczty Polskiej mogą korzystać z eSkrzynek, pozwalających na odbiór listów poleconych w domu. Warunkiem jest posiadanie elektronicznej skrzynki, która można utworzyć przy użyciu profilu zaufanego.

To już druga odsłona akcji – po raz pierwszy Poczta Polska udostępniła możliwość odbioru korespondencji poleconej w eSkrzynkach w kwietniu 2020 roku. Usługa dostępna była wówczas do 30 września 2020 roku.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie akcji, także i teraz przychodzące przesyłki polecone Poczta przetworzy w formę dokumentu elektronicznego i udostępni (kopertę oraz zawartość) w eSkrzynce, założonej uprzednio przy użyciu profilu zaufanego. Klienci w ramach usługi mogą zgłosić trzy różne adresy korespondencyjne. Dodatkowo każda przesyłka zostanie po upływie miesiąca od udostępnienia przesłana na wskazany adres. Usługa nie obejmuje listów nadsyłanych przez sądy i trybunały, prokuraturę i komornika sądowego oraz przesyłki wysyłane przez organy ścigania, które opatrzą swoje przesyłki napisem „Nie podlega digitalizacji”.

Poczta Polska przetwarza korespondencję w formę dokumentu elektronicznego tylko na indywidualny wniosek klienta. Możliwość odbioru przesyłek poleconych w postaci elektronicznej dostępna będzie do 30 września 2021 r.

Poczta Polska ma w całym kraju 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych. Zatrudnia ok. 80 tys. pracowników, z czego ponad 30 tys. to listonosze i kurierzy.

 

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska znów pozwala odbierać przesyłki polecone w elektronicznej formie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl