SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podbij.pl czy Oligoo.pl zostaną zamknięte?

Ministerstwo Finansów sprawdzi czy proponowana przez portale Podbij.pl czy Oligoo.pl forma sprzedaży nie jest hazardem. Jeśli tak popularnym serwisom aukcyjnym grozi zamknięcie, bo hazard internetowy w Polsce jest nielegalny.

Serwisy licytacyjne oferują m.in. sprzęt elektroniczny w bardzo dobrych cenach. Aukcje rozpoczynają się od 0 zł - polegają na zasadzie kto da więcej i nie pozwoli się przebić. Zasada jest prosta, jednak aby użytkownik mógł wziąć udział w aukcji musi wykupić pakiet specjalnych punktów służących do licytacji. Jeden punkt kosztuje przeciętnie 1 zł. W porównaniu z serwisami Allegro czy Ebay różnica polega na tym, że na sprzedaży punktów zarabia organizator. To również on, a nie użytkownicy wystawia towary na aukcji.

Czy to oznacza, że mamy do czynienia z hazardem? Zdaniem Piotra Kasprzyckiego, prezesa GTW Media, firmy prowadzącej Oligoo.pl, nie ma tutaj mowy o hazardzie. W myśl prawa za hazard uznaje się grę, która zawiera element losowości, nagrodę i regulamin. - U nas nie ma losowości. (&) Użytkownik ma całkowitą kontrolę nad przebiegiem aukcji, a jego wygrana zależy wyłącznie od wytrwałości i logiki zgłaszania ofert. Zwycięża najbardziej cierpliwy gracz - mówi w rozmowie z "Metrem" Kasprzycki.

Dodatkowo serwisy zadbały o profesjonalne ekspertyzy prawne, które potwierdzają, że firmy działają zgodnie z polskim prawem.

Mimo, że hazard internetowy jest nielegalny, w Polsce działają firmy bukmacherskie oferujące obstawianie konkretnych meczów. Jak ta sprawa ma się do kontroli Ministerstwa Finansów? Witold Lisicki, rzecznik MF wyjaśnia, że to co w Polsce jest nielegalne, jest dozwolone w innych krajach. Nie oznacza to jednak, że Polacy mogą z nich korzystać. Zdaniem Lisickiego polscy obywatele biorący udział w takich zakładach łamią prawo, gdyż uczestniczą w nielegalnych zakładach.

Źródło: Metro

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podbij.pl czy Oligoo.pl zostaną zamknięte?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl