SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podpisanie umów z publicznymi nadawcami radiowymi

Nowe, ujednolicone zasady dzierżawy nadajników przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia

16 marca 2004 w siedzibie Business Center Club w Warszawie przedstawiciele TP EmiTel sp. z o.o. oraz piętnastu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia uroczyście podpisali nowe umowy dotyczące zasad dzierżawy i wykorzystania nadajników radiowych.

Nowe umowy są korzystne dla obu stron, normują bowiem zasady współpracy z rozgłośniami regionalnymi Polskiego Radia i jednocześnie pozwalają im na efektywniejsze zarządzanie własnymi zasobami finansowymi. Roczna wartość podpisanego kontraktu pomiędzy TP EmiTel a nadawcami regionalnymi wynosi ok. 17 mln zł.

„To wydarzenie nie mające precedensu w historii polskich mediów. Negocjacje były trudne ale cel został osiągnięty" - stwierdził Władysław Bogdanowski - Prezes Radia Olsztyn i przewodniczący Zespołu Negocjacyjnego reprezentującego Rozgłośnie w negocjacjach.

"Podpisanie nowych umów z naszymi Partnerami jest wyrazem dążenia TP EmiTel do ujednolicenia warunków współpracy z nadawcami" - powiedział na zakończenie ceremonii Jacek Grochowina – Prezes TP EmiTel.

Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia są niezależnymi spółkami, finansowanymi w większości ze środków publicznych – głównie z wpływów abonamentowych. Ich misją jest tworzenie i emisja kulturotwórczych programów radiowych z zachowaniem regionalnego - właściwego dla terenu, na którym działają - charakteru programu.

TP EmiTel jest niekwestionowanym liderem na rynku nadawczym w Polsce. Oferuje usługi analogowe w zakresie radiodyfuzji, transmisji sygnałów radiowo-telewizyjnych, morskiej łączności radiowej, udostępniania infrastruktury do dzierżawy radiolinii, a także planowania, instalacji i konserwacji systemów radiokomunikacyjnych. Z usług TP EmiTel korzysta m.in. 70 nadawców radiowych i 8 telewizyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podpisanie umów z publicznymi nadawcami radiowymi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl