SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podwójna moralność posła Jurka?

Danuta Waniek oburzona podwójną moralnością posła Marka Jurka z PiS

W piątek przewodnicząca KRRiT Danuta Waniek zaprotestowała przeciwko planom redukcji budżetu KRRiT. Szczególnie ostro zaatakowała posła Marka Jura z PiS, który chce odebrać KRRiT 3,5 miliona złotych.

- W efekcie posiedzenia Sejmu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji straciła blisko połowę swojego budżetu (46%). Dziwi mnie fakt, że autorem drugiej poprawki (która odebrała KRRiT 3,5 miliona złotych) jest poseł Marek Jurek, który w latach 1995-2001 był członkiem KRRiT i sprawował również funkcję Przewodniczącego KRRiT .
Jestem oburzona podwójną moralnością posła Marka Jurka, który w pełniąc funkcję w KRRiT korzystał z budżetu Rady dla zaspokajania swoich potrzeb. Powinien być świadomy tego, że środki za których odebraniem głosował, pozwalają na wypełnienie Artykułu 213 Konstytucji: "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz ładu publicznego w radiofonii i telewizji".
Wiem, że w czasie pracy w KRRiT, poseł ugrupowania o nazwie  Prawo i Sprawiedliwość miał inne podejście do wykorzystywania środków publicznych. Pozwalało mu to na przykład na wielokrotne zmiany wynajmowanego na koszt KRRiT mieszkania, pokrywanie  kosztów remontu tych lokali oraz przeprowadzek członka KRRiT wraz z rodziną. Pozwalało także na kompletowanie, na życzenie Marka Jurka, wyposażenia tych mieszkań obejmującego m.in.  chodniki, dywany, firanki, komplety narzut, kieliszki, talerze, telewizor, magnetowid, faks, telefon, czajnik czy karnistry (dowody do wglądu w dokumentacji KRRiT). Oczekiwania ówczesnego przewodniczącego dotyczyły również bieżących napraw sprzętu domowego na koszt KRRiT. To upodobania iście bizantyjskie!
Te czasy jednak minęły i dziś KRRiT potrzebuje zabranych pieniędzy po to by wypełniać nałożone na nią przez Konstytucję i ustawę obowiązki. Mam nadzieję, że poseł Marek Jurek to zauważy - czytamy w oświadczeniu  Danuta Waniek Przewodniczącej KRRiT, przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podwójna moralność posła Jurka?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl