SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Podwyżki dla części klientów Canal+ Polska

Canal+ Polska zmieni w listopadzie stawki doładowań satelitarnych usług prepaid. Na przykład w przypadku oferty Canal+ telewizja na kartę pakiet Start+ nie będzie kosztował 24,95 zł miesięcznie, tylko 34 zł. Z kolei cena Komfort+ zostanie podniesiona z 44,99 zł do 54 zł. Przedstawiciel firmy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważa, że stawki nie były zmieniane od dawna. 

Siedziba Canal+ PolskaSiedziba Canal+ Polska

Usługi prepaid, podobnie jak w przypadku operatorów telefonii komórkowej, są adresowane do osób, które nie chcą wiązać się z dostawcą płatnej telewizji długoterminową umową. Wolą doładowywać pakiety w miesiącach, w których chcą korzystać z oferty.

Na przykład w czasie transmisji meczów pożądanych lig. Obecna aktualizacja cennika nie dotyczy abonentów satelitarnych (z okresem zobowiązania) czy subskrybentów serwisu streamingowego Canal+ online (bez okresu zobowiązania).

Dotychczas w ramach prepaid można było wybrać na przykład pakiet miesięczny z dekoderem Wifibox+. Jednorazowa opłata wynosiła 99 zł. W tej cenie było 150 kanałów, w tym pakiet Canal+.

Po upływie 30 dni, dekoder przechodził na własność klienta. Później mógł on wybrać pakiet Start+ z ponad 80 kanałami za 24,95 zł lub pakiet Komfort+ z ponad 110 kanałami za 44,99 zł. Można też było wybrać opcję roczną Start+ z dekoderem za 199 zł.  Osoby, które nie wykupują pakietów przez jeden miesiąc mogą korzystać z bezpłatnej paczki z 22 kanałami.

Nowy cennik z wyższymi stawkami

Z cennika opublikowanego na stronie Canal+ wynika, że od listopada miesięczny dostęp do Start+ ma kosztować 34 zł, 3-miesięczny 89 zł (równowartość 29,67 zł za miesiąc), 5-miesięczny 129 zł (25,80 zł mies.), a roczny 249 zł (20,75 zł mies.). W przypadku Comfort+ miesięczny dostęp ma kosztować 54 zł, 3-miesięczny 149 zł (49,67 zł mies.), 5-miesięczny 229 zł (45,80 zł mies.), a roczny 499 zł (41,58 zł mies.).

Zaktualizowane zostaną także opłaty za pozostałe usługi prepaid. nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+ ma kosztować 34 zł miesięcznie, 89 zł za 3 miesiące, 129 zł za 5 miesięcy i 249 zł za rok. W przypadku Pakietu Podstawowego Smart HD+ miesięczna subskrypcja ma kosztować 34 zł, 3-miesięczna 89 zł, 6-miesięczna 149 zł, 12-miesięczna 249 zł. Pakiet Dodatkowy Multi+ będzie kosztował 20 zł za miesiąc, 45 zł za 3 miesiące, 85 zł za 6 miesięcy, 140 zł za 12 miesięcy. Nowe ceny Pakietu Podstawowego Smart HD+ i Pakietu Dodatkowego Multi+ to 54 zł za miesiąc, 134 zł za 3 miesiące, 234 zł za 6 miesięcy i 389 zł za rok.

Canal+ informuje również o nowych cenach telewizji n na kartę. Za miesiąc Pakiet Domowy HD ma kosztować 34 zł, za 3 miesiące 89 zł, za 6 miesięcy 149 zł, a za rok 249 zł. W przypadku wyboru Pakietu Domowego HD i Pakietu Premium HD opłata za miesiąc wyniesie 54 zł, za 3 miesiące 149 zł, za 6 miesięcy 269 zł, a za 12 miesięcy 489 zł. Jeśli ktoś dodatkowo wybrał pakiet Ekstra HD, to miesięcznie ma płacić 74 zł. Może wybrać też wariant 3-miesięczny za 209 zł, 6-miesięczny za 389 zł i 12-miesięczny za 729 zł.

W przypadku telewizji na kartę HD pakiet Domowy HD będzie kosztować 34 zł za miesiąc, 89 zł za 3 miesiące, 149 zł za 6 miesięcy i 249 zł za 12 miesięcy. Pakiety Domowy HD i Domowy HD Premium mają kosztować 54 zł za miesiąc, 149 zł za 3 miesiące, 269 zł za 6 miesięcy i 489 zł za rok. Można też było wybrać opcję z Pakietem Ekstra HD. Wówczas opłata wyniesie 74 zł za miesiąc, 209 zł za 3 miesiące, 389 zł za 6 miesięcy i 729 zł za rok.

Dlaczego zdecydowano się na tak drastyczną podwyżkę?

Firma tłumaczy zmiany cennika m.in. inflacją. - Nowe stawki doładowań oferty telewizji satelitarnej na kartę będą obowiązywać dla doładowań realizowanych w listopadzie. Dokładna data zostanie potwierdzona. Stawki doładowań telewizji na kartę przez długi czas pozostawały niezmienne pomimo rosnących kosztów zakupu i produkcji treści oraz inflacji - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

 Niektóre odnoszą się jeszcze do nazwy platformy nc+, która działała do września 2019 roku. Wówczas zmieniła nazwę na Canal+. Od wielu miesięcy spekulowano, że niektóre oferty prepaid mogą zniknąć. Wyższe opłaty z pewnością zachęcą do tego część klientów. Alternatywą dla oferty prepaid jest serwis streamingowy Canal+ online. Pakiet Canal+ Filmy i Seriale można wykupywać za 29 zł miesięcznie lub 228 zł rocznie (równowartość 19 zł miesięcznie). Niektórzy klienci Canal+ mieszkają jednak w małych miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do światłowodu. Nie jest tajemnicą, że wielu klientów prepaid mieszka poza granicami Polski. Bez VPN instalacja Canal+ online na telewizorze, może być problematyczna.

W lipcu Canal+ online podwyższył ceny pakietu Canal+ ze sportem. Zdrożała z 49 zł do 54 zł miesięcznie. Podwyżki mogli uniknąć klienci, którzy zdecydowali się na subskrypcję do 24 lipca. Analogiczną propozycję Canal+ przedstawił niespełna rok temu. Pakiet Canal+ kosztował wówczas 45 zł miesięcznie. Osoby, które wykupiły subskrypcję do 5 września 2022 roku, mogły zachować tę cenę. Wówczas firma mówiła o „aktualizacji cen dla nowych klientów”.

- Aktualizacja cennika to efekt rosnących lokalnie i globalnie kosztów zakupu i produkcji treści. Duży wpływ na zmianę cennika mają również rosnące koszty spowodowane inflacją - tak na początku roku rzecznik prasowy Canal+ Piotr Kaniowski tłumaczył podwyżki cen wybranych pakietów dla abonentów satelitarnych. Wówczas pakiety podrożały zazwyczaj o 5-10 zł. 

Dołącz do dyskusji: Podwyżki dla części klientów Canal+ Polska

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pelne poparcie
Jedynie 14zł miesięcznie więcej, to są grosze. A jest inflacja więc podwyżka jest zrozumiała.
odpowiedź
User
Mgr z MBA
Zbliżają się święta, więc zarząd canal chce premii.
odpowiedź
User
bez poparcia
Chcą więcej kasy to niech dodadzą brakujące kanały, które są w abonamencie a których nie ma zwłaszcza w tej starszych ofertach na kartę bo tam nawet nie ma wszystkich, które są w NTC
odpowiedź