SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HBO Max podnosi ceny w Europie

HBO Max poinformował subskrybentów z wybranych europejskich krajów o podwyżce cen. Użytkownicy platformy będą płacić od 1 do 2 euro więcej miesięcznie. Na razie informacji o wyższych opłatach nie otrzymali polscy abonenci serwisu streamingowego.

Serwis streamingowy HBO MaxArticle

W Hiszpanii i Finlandii podwyżka wyniesie 1 euro, a miesięczna opłata wzrośnie do 9,99 euro (nieco ponad 44 zł). Portugalczycy również będą musieli płacić o 1 euro więcej, ale w ich przypadku subskrypcja ma kosztować 7,99 euro (blisko 36 zł).

W Bułgarii planowany jest wzrost abonamentu z 4,99 euro do 6,99 euro (równowartość 31 zł).

Szwedzi zamiast 89 koron będą płacić 99 (około 38 zł). W Danii także opłata wzrośnie o 10 koron do 89 (blisko 34 zł). Podobnie wyglądać ma sytuacja w Norwegii, gdzie nowa opłata będzie wynosić 99 koron (około 38 zł).

W Polsce na razie bez podwyżek

Podwyżki zaczną obowiązywać od 13 lipca i na razie nie obowiązują osób, które decydują się wykupić roczną subskrypcję „z góry”. HBO Max tłumaczy je inwestycjami w treści i rosnącymi kosztami ich produkcji. Na początku roku platforma podwyższyła ceny głównego pakietu z 14,99 do 15,99 dol.  na amerykańskim rynku. Tłumaczyła wówczas w komunikacie, że wyższa cena pozwoli „dalej inwestować w zapewnianie oferty programowej jeszcze bardziej definiującej kulturę oraz ulepszanie doświadczeń konsumenckich dla wszystkich użytkowników”.

W Polsce HBO Max działa od 8 marca 2022 roku i nadal kosztuje 29,99 zł miesięcznie lub 234,99 zł rocznie. Osoby, które zdecydowały się na bezpośrednią subskrypcję w pierwszym miesiącu działalności platformy i jej nie przerwały, płacą 19,99 zł miesięcznie. Na niższe opłaty mogą też liczyć osoby, które wykupują serwis za pośrednictwem dostawców płatnej telewizji.

We wtorek polscy użytkownicy HBO Max otrzymali e-maila, w którym HBO Max zobowiązał się do niestosowania niektórych punktów z regulaminu. Serwis nie zamierza walczyć ze współdzieleniem kont z osobami spoza gospodarstwa domowego, jak czyni to Netflix.

W 2024 roku Max zastąpi HBO Max

23 maja br. w Stanach Zjednoczonych serwis streamingowy HBO Max został zastąpiony przez Max i obejmuje także treści dotychczas dostępne w Discovery+. Podstawowy pakiet Max z reklamami kosztuje 9,99 dol. miesięcznie lub 99,99 dol. rocznie. Pozwala na oglądanie programów na dwóch urządzeniach w rozdzielczości 1080p. Poszczególnych treści nie można pobierać do pamięci wewnętrznej urządzeń. Za droższą opcję trzeba zapłacić 15,99 dol. miesięcznie lub 149,99 dol. rocznie.  Umożliwia oglądanie produkcji w jakości HD bez reklam. W przypadku tego planu można pobrać 30 tytułów. Najdroższy pakiet Ultimate to koszt 19,99 dol. miesięcznie lub 199,99 dol. rocznie. Obejmuje jakość 4K, Dolby Amos i możliwość pobrania 100 tytułów.

Jean-Briac Perrette, odpowiedzialny w zarządzie Warner Bros. Discovery za usługi streamingowe poinformował, że w pierwszych 11 dniach funkcjonowania w Stanach Zjednoczonych serwisu Max, na nową ofertę zdecydowało się 70 proc. dotychczasowych subskrybentów HBO Max. To wynik powyżej oczekiwań. Perrette w rozmowie z Wall Street Journal nadmienił, że choć zdecydowana większość subskrybentów zdecydowała się na migrację do nowej oferty, to pozostałe 30 proc. nadal może korzystać wyłącznie z treści znanych z HBO Max. Takie osoby są zachęcane do skorzystania z nowych pakietów.

W 2024 roku do podobnych zmian ma dojść w całej Europie. Na razie nie wiadomo jak będą one wyglądać w przypadku Polski. TVN Warner Bros. Discovery posiada tutaj także serwis streamingowy Player, który oferuje Discovery+. Nad Wisłą działa także TVN24 Go, choć koncern po miesiącu działalności zamknął platformę CNN+. Od kilku miesięcy darmowym serwisem streamingowym TVN jest VOD.pl.

Dołącz do dyskusji: HBO Max podnosi ceny w Europie

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Te wszystkie platformy VOD uderzają głową w szklany sufit. Już się go nie da przebić. Zainteresowanie będzie spadać, podwyżki cen są nieuniknione, a to oznacza kolejne odchodzenie klientów.
odpowiedź
User
2PaC
I tak powinno być dlaczego Polacy mają oglądać za darmochę?
odpowiedź
User
Bua
Raczej nowych klientów im to nie przystworzy, ale wydaje mi się że powoli i ludzie zaczną odchodzić od streamingu, przynajmniej nie będzie się opłacało mieć kilku streamingów na raz, więc tak czy siak stracą w dłuższej perspektywie czasu.
odpowiedź