SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dzisiejszy pogrzeb Kamila Durczoka w Katowicach bez udziału mediów. Taka decyzja rodziny

Pogrzeb zmarłego we wtorek dziennikarza Kamila Durczoka odbędzie się dzisiaj w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu.

Kamil DurczokArticle

Uroczystość ma mieć prywatny, rodzinny charakter. Jak przekazał przyjaciel Kamila Durczoka redaktor Witold Pustułka, głos zabierze na pewno brat dziennikarza, Dominik Durczok. Na organach ma zagrać Józef Skrzek, będzie też orkiestra górnicza.

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - poinformował Dominik Durczok.

Kamil Durczok - jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy - trafił w poniedziałek po południu do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zmarł - jak poinformował szpital - we wtorek nad ranem w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Durczok urodził się w Katowicach

Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu Egida, Polskim Radiu Katowice, a później w radiu TOP i TVP Katowice.

W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów" – odszedł z tej redakcji za porozumieniem stron w marcu 2015 r. po medialnych doniesieniach o mobbingu i molestowaniu. Durczok im zaprzeczał.

W 2016 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, który po kilku latach zakończył działalność.

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie". Nie ukrywał też, że zmaga się z chorobą alkoholową. W ostatnich latach wchodził w konflikty z prawem.

Dołącz do dyskusji: Dzisiejszy pogrzeb Kamila Durczoka w Katowicach bez udziału mediów. Taka decyzja rodziny

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Myślę, że przemawiać także powinien Witold „Spiker” Pustułka. Każdy kto zna śląskie realia wie, że rzeczywistość wyglada inaczej od wizji „przyjaciela Kamila”
odpowiedź
User
Jożin
Redaktor Witold Pustułka przyjacielem wszystkich jest/był. Moim podobno też. Podobno ostatnio zaprzyjaźnił się z Jego Świątobliwością Franciszkiem.
odpowiedź
User
Iza
Ciekawe. Prawa do eventu już sprzedane brukowcom?
odpowiedź