SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pół miliona użytkowników korzysta ze światłowodu w Orange. 4 mln gospodarstw z dostępem do technologii

Orange Polska poinformował, że obecnie w całym kraju 500 tys. użytkowników korzysta z oferowanego przez tego operatora światłowodowego dostępu do internetu. Najwięcej klientów używających tej opcji jest w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, a dostęp do światłowodu od Orange mają 4 mln gospodarstw domowych i firm w Polsce.

Article

Jak podaje Orange Polska najwięcej użytkowników światłowodu od operatora mieszka w Warszawie (79 tys.), Wrocławiu (30 tys.), Krakowie (29 tys.), Szczecinie (20 tys.) i Łodzi (19 tys.). Korzysta z niego ponad połowa znajdujących się w zasięgu mieszkańców Podkowy Leśnej, co trzeci mieszkający w zasięgu Orange Światłowodu w Milanówku oraz co czwarty w Zakopanem. Wykorzystanie sieci światłowodowej Orange w skali kraju zwiększyło się do 12,5 proc.

– Widzimy, że Polacy coraz chętniej wybierają superszybki internet - zaznacza w komunikacie Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Potwierdza to ponad 500 tysięcy użytkowników Orange Światłowodu. Wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim ta usługa zdobywała klientów: pierwsze sto tysięcy użytkowników zdobyliśmy po dwóch latach od uruchomienia oferty, a ostatnie w zaledwie 7 miesięcy. Od 2015 roku zainwestowaliśmy w rozwój sieci światłowodowej ponad 3 mld zł. Dziś z usługi może korzystać ponad 4 mln, czyli blisko 30 proc. wszystkich domów i mieszkań w Polsce. Chcemy, aby do końca przyszłego roku co najmniej 5 mln gospodarstw domowych było w zasięgu.

Dostęp do sieci światłowodowej Orange ma obecnie ponad 4 mln gospodarstw domowych i firm w 142 miastach, w tym 400 tys. domów jednorodzinnych. W ponad 70 miastach zasięgiem sieci światłowodowej objętych jest ponad połowa gospodarstw domowych.

Orange Polska zaznacza, że oprócz inwestycji własnych wykorzystuje sieci światłowodowe innych operatorów oraz bierze udział w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Od początku trwania POPC w zasięgu światłowodu znalazło się 37 tys. domów i firm,  głównie w obszarach tzw. białych plam.

Orange Światłowód zapewnia internet w trzech opcjach prędkości: do 300 Mb/s, do 600 Mb/s lub do1 Gb/s. Dostępny jest  także w pakiecie Orange Love.

Orange Polska wypracował w trzecim kwartale br. 946 mln zł zysku EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL), o 22,4 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrosła też liczba klientów internetu i usług mobilnych. Operator zakończył wrzesień z 979 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 495 tys. klientów IPTV i 484 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pół miliona użytkowników korzysta ze światłowodu w Orange. 4 mln gospodarstw z dostępem do technologii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl