SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy chcą zniesienia wiz wjazdowych do USA

78% Polaków w wieku powyżej 15 lat uważa, że wizy wjazdowe do USA powinny zostać zniesione

78% Polaków w wieku powyżej 15 lat uważa, że wizy wjazdowe do USA powinny zostać zniesione wynika z sondażu CAPIBUS zrealizowanego przez instytut SMG/KRC Millward Brown Company pod koniec stycznia 2004. Sam fakt możliwości wjazdu na teren USA nie oznacza jednak, że tak duża liczba osób chciałaby tam wyjechać. Z tych samych badań wynika bowiem, że 10% Polaków zdecydowałoby się na podróż do USA, gdyby nie obowiązywały wizy, natomiast 54% raczej lub w ogóle by się na taki wyjazd nie zdecydowało. Liczba ta może się okazać i tak oparta bardziej na życzeniach, niż rzeczywistych planach, ponieważ tylko 3% zamierza ubiegać się o wizę USA w ciągu najbliższego półrocza i jedynie 29% tych, którzy już posiadają wizy wjazdowe zamierza w tym roku odwiedzić USA. Zrealizowane badania pozwalają również zauważyć, że Polacy mają skłonność do myślenia odwetowego - 58% z nich uważa, że jeśli wizy wjazdowe do USA nie zostaną zniesione, to Polska powinna takie same wprowadzić w stosunku do obywateli USA.

Badania techniką CAPIBUS na próbie 1004 Polaków w wieku powyżej 15 lat przeprowadził pod koniec stycznia 2004 instytut SMG/KRC Millward Brown Company.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy chcą zniesienia wiz wjazdowych do USA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl