SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy o 25 latach wolności: dostęp do towarów i usług największym sukcesem, porażką służba zdrowia

25 lat po pierwszych wolnych wyborach 91 proc. Polaków uważa dostęp do towarów i usług za największy sukces tego okresu. Największa porażka dla 3/4 respondentów to jakość usług w ramach służby zdrowia - wynika z badania Millward Brown.

fot. Shutterstock.comArticle

Mimo świadomości problemów w sferze socjalnej, to wolny rynek jest uważany jest przez badanych za nasz największy sukces. Dla Polaków ciągle bardzo ważnymi osiągnięciami są także wolność słowa i stowarzyszeń.

Natomiast największych problemów Polacy dopatrują się w sferze socjalnej, jak poziom funkcjonowania służby zdrowia. Mimo to, wielu z nas uważa za sukces transformację z gospodarki centralnie planowanej do kapitalistycznej.

Wysoka ocena wolności mediów w Polsce przekłada się na niski lęk przed potencjalną jej utratą. Podobnie obecny system wyborczy wydaje się dla nas niezagrożony. To natomiast czego Polacy szczególnie się w kontekście utraty wolności obawiają, to generalnie biurokracja państwowa w postaci systemu sądowego, skomplikowanych (w domyśle nie służących obywatelowi) przepisów, czy zjawisk korupcyjnych.

Badanie zostało zrealizowane przez instytut Millward Brown w dniach 7-8 maja 2014 r. metodą wywiadów telefonicznych CATI na losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18-60 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy o 25 latach wolności: dostęp do towarów i usług największym sukcesem, porażką służba zdrowia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WartyNurt
Dla mnie największym osiągnięciem jest swobodne poruszanie się po Europie -chociaż z tego nie korzystam-dopiero na drugim miejscu jest dostęp do towarów.Z usług to już nie tak łatwo korzystać.Największymi porażkami są: bezrobocie,emigracja,bezdomność,służba zdrowia,zła jakość towarów,latami trwające procesy sądowe, nieuzasadnione rozwarstwienie płac,traktowanie robotników jak narzędzie pracy.
odpowiedź
User
trzecioswiatowiec
O bezrobocie w sondażu nawet nie zapytano czyli to jest jakaś kpina a nie sondaż bo bezrobocie to przecież największy problem, większy nawet od złej służby zdrowia.
odpowiedź