SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy o komunikacji miejskiej: najlepsze metro, trolejbusy i tramwaje; bilety za drogie

Zdaniem pasażerów z Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia najlepszymi środkami komunikacji miejskiej są metro, trolejbusy i tramwaje - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Polacy o komunikacji miejskiej: najlepsze metro, trolejbusy i tramwaje; bilety za drogie

Zdecydowanie najwyższe oceny w rankingu środków komunikacji miejskiej zdobyło warszawskie metro, w szczególności za punktualność i częstotliwość kursowania.

Najgorszą ocenę otrzymała Szybka Kolej Miejska (SKM) działająca w Warszawie i Trójmieście, przy czym mieszkańcy stolicy znacznie lepiej oceniają jej funkcjonowanie (ocena: 3,4) niż mieszkańcy Trójmiasta (ocena: 2,8). W każdym z badanych miast autobusy wypadły gorzej niż tramwaje, zwłaszcza z powodu braku punktualności.

 

Mieszkańcy wszystkich badanych miast uważają, że ceny biletów na komunikację miejską w ich mieście są za wysokie. Najmniej krytycznych głosów pojawia się w Trójmieście i Wrocławiu.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w dniach 4-7.01.2013 metodą CAWI (badania on-line) na reprezentatywnej pod względem wieku i płci próbie osób korzystających z komunikacji miejskiej z pięciu miast Polski, próba internautów N=2058 (Warszawa: N=579, Wrocław: N=343, Kraków: N=343, Trójmiasto: N=444, Poznań: N=349).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy o komunikacji miejskiej: najlepsze metro, trolejbusy i tramwaje; bilety za drogie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pd
A dlaczego w tym badaniu nie uwzględniono ceny miesięcznego biletu?
Za tanie są?
8 8
odpowiedź
User
JK
W którym z tych miast jezdza trolejbusy? Jak mozna oceniac coś czego się nie zna?
8 8
odpowiedź
User
cvdf
Trolejbusy jeżdżą w Gdyni, Lublinie i Tychach
8 8
odpowiedź