SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy podzieleni w ocenie tempa rozmrażania gospodarki

Prawie 40 proc. Polaków uważa, że tempo rozmrażania gospodarki w Polsce jest za wolne. Co czwarty Polak jest zdania, że jest ono odpowiednie i niemal taki sam odsetek – że jest za szybkie. To wyniki nowego badania ośrodka ARC Rynek i Opinia na temat oceny szybkości rozluźniania restrykcji związanych z epidemią Covid-19.

Fot. PixabayArticle

Polacy są podzieleni w ocenie tempa procesu rozmrażania gospodarki po lockdownie spowodowanym pandemią Covid-19. 37 proc. Polaków ocenia proces rozmrażania gospodarki jako za wolny. Dla co czwartego ankietowanego rozluźnienie postępuje za szybko. Co dziesiąta osoba nie ma na ten temat zdania.

Nie wszyscy Polacy chcą szybkiego odmrażania gospodarki

Wśród osób twierdzących, że obecne tempo rozmrażania gospodarki jest za szybkie jest nieco więcej ludzi młodych w wieku 18-24 lata, jak również mieszkańców małych miast.

- Osoby twierdzące, że należy szybciej odmrażać gospodarkę stanowią największą grupę spośród badanych. Trzeba jednak przyznać, że wysoki jest odsetek tych, którzy uważają obecne tempo za szybkie lub w sam raz. Na pewno w dużej mierze opinie zależą od świadomości badanych oraz od indywidualnej sytuacji respondentów i tego, jak zamrożona gospodarka wpłynie na ich życie. A wpłynie na pewno na każdego z nas. Jedno jest pewne - przed rządem niełatwa decyzja, która może mieć duży wpływ z jednej strony na sytuacje gospodarczą kraju, z drugiej zaś - na sytuację zdrowotną - komentuje dr nauk ekonomicznych Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na panelu ePanel.pl w dniach 7-11 maja 2020 roku, próba N=1023, reprezentatywna ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region zamieszkania i wielkość miejscowości.

Dołącz do dyskusji: Polacy podzieleni w ocenie tempa rozmrażania gospodarki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
40% uważa rozmrażanie gospodarki za zbyt wolne? To są ci sami co ignorują Alerty RCB o nawałnicach czy inna grupa?
odpowiedź
User
Adam
Z tego wynika, że większość, a dokładnie 53% pytanych NIE CHCE szybszego odmrażania gospodarki (26% tempo za szybkie+27% tempo w sam raz)
odpowiedź