SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy w Zarządzie Wizz Air

WIZZ Air, nowe europejskie tanie linie lotnicze, które rozpoczną swoje pierwsze loty w maju 2004 roku, ogłosiły nazwiska 5 wiceprezesów spółki. Wśród nich jest dwójka Polaków

Wyższą kadrę kierowniczą tworzą:

Jacek Szkurłat, Polak, Dyrektor ds. handlowych

Iwona Śniady, Polka, Dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi

Lynn Wotherspoon, Brytyjka, Dyrektor ds. operacyjnych

András Hajdu, Węgier, Dyrektor ds. finansowych

Lajos Farkas, Węgier, Dyrektor ds. strategii rozwoju biznesu

József Váradi, Prezes i założyciel WIZZ Air powiedział: "Gorąco witam nową, wyższą kadrę menedżerską w WIZZ Air. To wspaniała, profesjonalna, międzynarodowa grupa menadżerów, którzy swoje długoletnie doświadczenie i wartości biznesowe wniosą do pracy w WIZZ Air".

Lynn Wotherspoon - od kwietnia 2002 do lipca 2003 dyrektor ds. operacyjnych w tanich liniach lotniczych BUZZ. Była odpowiedzialna za przeprowadzenie dwóch dużych procesów restrukturyzacyjnych, w tym sprzedaży BUZZ liniom Ryanair w kwietniu 2003 roku. Sprawowała także szereg funkcji menedżerskich w brytyjskim KLM. Absolwentka Uniwersytetu w Glasgow.

András Hajdu - od września 2002 do czerwca 2003 był zastępcą dyrektora generalnego i dyrektorem ds. handlowych w węgierskich liniach Malév. W ostatnich latach sprawował funkcję dyrektora ds. finansowych w wielu międzynarodowych firmach, m.in. TVK, największej na Węgrzech firmie petrochemicznej. Absolwent budapeszteńskiego Uniwersytetu Nauk Ekonomicznych.

Lajos Farkas - przez 2 ostatnie lata dyrektor ds. rozwoju strategii biznesowych w węgierskich liniach lotniczych Malév. Przedtem 10 lat w sektorze finansowym. Był m.in. prezesem AB AEGON Insurance i AEGON (Węgierski Fundusz Inwestycyjny). Odegrał istotną rolę w tworzeniu zasad dla sektora finansowego i zasad uczciwej konkurencji. Brał także udział we wprowadzaniu na węgierski rynek finansowy Światowych Standardów Działań Inwestycyjnych. Absolwent Uniwersytetu Nauk Ekonomicznych w Budapeszcie.

Jacek Szkurłat - do końca grudnia 2003 pełnił funkcję dyrektora handlowego w Procter & Gamble Operations Polska. Do jego najważniejszych obowiązków należała restrukturyzacja oraz tworzenie nowej struktury organizacyjnej, odzwierciedlającej zmiany zachodzące na rynku detalicznym w Polsce, a w szczególności pojawienie się na nim światowych potentatów w tej branży. Do jego zadań należał też nadzór nad rekrutacją i szkoleniami pionu sprzedaży w Polsce, m.in. w zakresie umiejętności komunikacyjnych czy negocjacji. W P&G, w którym pracował od 1991 roku przeszedł wszystkie szczeble kariery - od reprezentanta handlowego do stanowisk kierowniczych, zarówno w Polsce jak i zagranicą (dyrektor P&G w Chorwacji i Słowenii). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Iwona Śniady - do niedawna w Banku Światowym - na stanowisku starszego specjalisty ds. zatrudnienia na Europę i Azję Centralną. Do jej najważniejszych obowiązków należał rozwój i implementacja strategii zarządzania zasobami ludzkimi w regionie, analizy, rozwiązywanie problemów, interwencje strategiczne. W latach 1997 - 2001 dyrektor ds. HR w Ving Sp. z o.o., poprzednio w AVON Cosmetics, odpowiedzialna za zarządzanie departamentem zasobów ludzkich, systemy motywacyjne, rozwój indywidualny pracowników i szkolenia. Ukończyła specjalizację: optymalizacja systemów zarządzania na Politechnice w Charkowie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy w Zarządzie Wizz Air

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl