SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy źle oceniają sytuację w Polsce

CBOS: 64 proc. Polaków krytycznie ocenia rozwój sytuacji w naszym kraju

64 proc. Polaków krytycznie ocenia rozwój obecnej sytuacji w naszym kraju, przeciwnego zdania jest 23 proc. Polaków, a 13 proc. nie ma na ten temat zdania - wynika z lipcowego sondażu na temat nastrojów społecznych przeprowadzonego przez CBOS.

Oceny te lekko pogorszyły się w porównaniu z poprzednim miesiącem - wówczas pesymistów było 62 proc., a optymistów 27 proc.

Pozytywnie kierunek zmian w naszym kraju oceniają m.in. osoby deklarujące dobrą własną sytuację materialną, z wyższym średnim wykształceniem, uczniowie i studenci. Wśród tej grupy znalazł się także stosunkowo wysoki odsetek mieszkańców wsi.

65 proc. ankietowanych, pytanych o ocenę sytuacji politycznej w Polsce, uważa, że jest ona zła. 23 proc. uznało, że jest ona przeciętna, 3 proc., że dobra, a 9 proc. respondentów nie miało zdania w tej kwestii.

Negatywne oceny dominują także w interpretacji sytuacji gospodarczej w Polsce. 57 proc. badanych uznało, że jest ona zła, 31 proc., że "ani dobra, ani zła", 7 proc. że dobra, a 5 proc. nie miało zdania.

43 proc. uważa natomiast, że sytuacja w ich zakładach pracy jest dobra, 24 proc. była przeciwnego zdania, a 32 proc. uznało, że jest ona przeciętna.

W sondażu zapytano także respondentów o ich poziom życia oraz ich rodzin. Ponad połowa badanych (52 proc.) oceniła ten poziom jako przeciętny, jedna czwarta (25 proc.) jako dobry, a 22 proc. jako zły.

Respondenci wypowiedzieli się także na temat przyszłej sytuacji w naszym kraju. 28 proc. badanych stwierdziło, że sytuacja w naszym kraju w najbliższym roku pogorszy się, 16 proc. liczy na jej poprawę, a 47 proc. nie oczekuje żadnych zmian w tej kwestii.

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-12 lipca na reprezentatywnej próbie 920 dorosłych Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy źle oceniają sytuację w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl