SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polaków najlepiej traktują Brytyjczycy

Wśród najczęściej odwiedzanych przez Polaków w czasie wakacji krajów europejskich, najlepiej traktują nas w Wielkiej Brytanii, Chorwacji i we Włoszech.

Wynika z najnowszego sondażu Pentora dla "Życia Warszawy".

Średnio co piąty turysta wskazuje, że najbardziej przyjaźnie traktują nas Anglicy. Wśród tej grupy respondentów najwięcej jest robotników, pracowników biurowych i kadry menedżerskiej. Natomiast prawie co siódmy wczasowicz wskazuje również na Chorwację i Włochy. Dobrze czujemy się też w Niemczech. Aż co siódmy Polak uważa, że podczas wakacji to właśnie tam traktowany był najlepiej. Wśród tej grupy przeważają rolnicy.

Gorsze wspomnienia mamy, m.in. z pobytu na Słowacji, Węgrzech i w Egipcie. Zaledwie co 16 polski turysta uważa, że traktowany był przez obywateli tych krajów dobrze. Najgorszą opinię mamy na temat Austrii. Jedynie 4% Polaków wskazuje, że byli tam dobrze przyjmowani - czytamy w dzienniku.

Eksperci wskazują jednak, że wskaźnik sympatii nie ma istotnego wpływu na to, gdzie ostatecznie zdecydujemy się pojechać. Z danych Państwowego Instytutu Turystyki wynika, że wśród trzech państw, do których wyjeżdżamy najczęściej, oprócz Niemiec i Włoch, jest właśnie Słowacja.

Ten kraj ma bardzo bogatą ofertę turystyczną. Jest tam wiele źródeł termalnych, bardzo popularnych wśród Polaków. Na pewno również do wyjazdu na Słowację zachęca nas to, że jest tam blisko - mówi Józef Ratajski, wiceprezes PIT. Jednak wybierając Słowację, nie bierzemy pod uwagę, w jaki sposób jesteśmy tam traktowani - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polaków najlepiej traktują Brytyjczycy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl