SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polcolorit rozpoczął współpracę z CC Group

Polcolorit S.A. rozpoczął współpracę z CC Group, spółką specjalizującą się w relacjach inwestorskich i PR finansowym.

–Liczymy, że współpraca z jednym z liderów segmentu IR/PR przyczyni się do  poprawy postrzegania naszej firmy wśród mediów i inwestorów oraz pozwoli na poprawę wyceny rynkowej akcji Polcoloritu- mówi Witold Pandel, dyrektor finansowy Polcolorit S.A. 

Na mocy umowy CC Group będzie świadczyć na rzecz Polcoloritu kompleksowe usługi w zakresie relacji inwestorskich i PR finansowego. Podstawą do określenia szczegółowej strategii dla Polcoloritu będzie tzw. raport otwarcia, stanowiący analizę postrzegania spółki przez odbiorców informacji, w szczególności media finansowe i inwestorów. –To nasz produkt, który jest bazą do współpracy z nowymi klientami- wyjaśnia Adam Kalkusiński, prezes zarządu CC Group. –W ostatnich miesiącach zrobiliśmy raport otwarcia dla dwóch klientów. Opracowanie zostało przez nich wysoko ocenione- dodaje.

Polcolorit wejdzie w tym roku w nowy etap rozwoju. Jeszcze w tym kwartale dojdzie do uruchomienia fabryki granulatu (podstawowy surowiec do produkcji gresu) i płytek ceramicznych. Efektem inwestycji będzie obniżenie kosztów produkcji, gdyż do tej pory spółka importowała granulat z Niemiec. Ponadto nowy zakład zwiększy zdolności produkcyjne płytek ceramicznych o 2,25 mln m.kw. (do 6,75 mln m.kw.). Docelowo zdolności produkcyjne będą dalej rozbudowywane. W latach 2007-2008 zakłady Polcoloritu zwiększą zdolności produkcyjne o kolejne 2,25 mln m.kw.

-Do tej pory opieraliśmy się na własnych zasobach w kontaktach z mediami i inwestorami. Dynamiczny rozwój i nowe wyzwania, jakie stoją przed naszą firmą spowodowały, że zdecydowaliśmy się skorzystać z usług doradcy zewnętrznego. Do CC Group przekonały nas rekomendacje, które usłyszeliśmy ze strony uczestników rynku kapitałowego- komentuje Witold Pandel. 

Polcolorit jest pierwszym klientem CC Group z sektora płytek ceramicznych. –Ciekawy model biznesowy, wysokie kompetencje i elastyczność czołowych menedżerów Polcoloritu w połączeniu z interesującymi pomysły na przyszłość zachęciły nas do nawiązania długoterminowej współpracy  ze spółką- przekonuje Adam Kalkusiński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polcolorit rozpoczął współpracę z CC Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl