SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix stawia w tym roku na własne filmy. Lista nowości, które obejrzysz w serwisie

"Don't look up" z Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio, "Red Notice" z Ryanem Reynoldsem i Gal Gadot, "Armia umarłych" i nowe dzieło Paola Sorrentino - to tylko niektóre filmy, jakie trafią do biblioteki serwisu Netflix w tym roku. Platforma deklaruje uzupełnianie oferty co tydzień o nowy film oryginalny.

Article

Netflix w nowy rok 2021 wchodzi z mocną deklaracją - chce co tydzień wypuszczać własny film oryginalny. Na ogłoszonej właśnie liście filmowych premier aż roi się od znanych nazwisk, z czego wyróżnia się zapowiadany już w ubiegłym roku humorystyczny "Don't look up"  z Jennifer Lawrence i i Leonardo DiCaprio w rolach głównych.

W obsadzie "Don't look up" znaleźli się także Meryl Streep, Cate Blanchett, Rob Morgan, Jonah Hill, Tyler Perry, Timothee Chalamet, Ron Perlman, Ariana, Kid Cudi, Melanie Lynskey, Himesh Patel, Matthew Perry i Tomer Sisley.

"Don’t Look Up" to historia dwóch astronomów, którzy mimo swojej niskiej pozycji w naukowej hierarchii są zmuszeni przeprowadzić olbrzymią medialną kampanię, aby ostrzec ludzkość przed zmierzającą w stronę Ziemi zabójczą asteroidą.

Gwiazdy kina robią filmy dla Netfliksa

W tym roku na Netfliksie pojawi się nowy film Paolo Sorrentino, twórcy m.in. "Wielkiego piękna", "Młodości" i "Boskiego". Szczegóły fabuły "The Hand of God" na razie owiane są tajemnicą, a sam Paolo Sorrentino mówi o projekcie: "To pierwszy film w mojej karierze, który przedstawia to, co intymne i osobiste, to powieść o kształtowaniu się, która jest jednocześnie żartobliwa i bolesna”. Paolo Sorrentino odpowiada także za scenariusz i produkcję "The Hand of God". Drugim producentem będzie Lorenzo Mieli.

Kolejny zapowiadany jako hit Netfliksa 2021 to film "Red Notice". W rolach głównych Ryan Reynolds, Gal Gadot i Dwayne Johnson. Opis produkcji prezentuje się następująco: "Publikacja przez Interpol czerwonej noty ma stanowić globalne wezwanie do wytropienia i schwytania najbardziej poszukiwanych jednostek na świecie. Kiedy brawurowy napad zmusza do współpracy czołowego profilera FBI (Johnson) oraz dwoje rywalizujących ze sobą przestępców (Gadot, Reynolds), wszystko się może zdarzyć".

"Malcom i Marie" to działo Sama Levinsona, twórcy serialu "Euphoria". Sam Levinson łączy siły z Zendayą i Johnem Davidem Washingtonem w nostalgicznym, romantycznym dramacie. Opis filmu brzmi: "Pewien filmowiec  (Washington) i jego dziewczyna (Zendaya) wracają do domu po uroczystej premierze filmu w oczekiwaniu na fantastyczne recenzje i finansowy sukces.  Jednak wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje na temat ich związków wystawiające na próbę siłę ich miłości".

Zack Snyder zabierze widzów w mroczną podróż do Los Angeles. "Armia umarłych" opowiada o ataku zoomie, podczas gdy grupa najemników wkracza w strefę kwarantanny, żeby przeprowadzić największy napad w historii.

Obok filmów sensacyjnych, Netflix szykuje dla swoich widzów także kilka produkcji "na wesoło". Ciekawie wygląda opis komedii "Pranksterzy w trasie".

"Komedia nakręcona w konwencji filmu z ukrytej kamery od twórców Jackass i Jackass: Bezwstydny dziadek. Opowieść o przygodach dwóch przyjaciół, którzy wyruszają w podróż pełną zabawnych, pomysłowych żartów, wciągając w zabawę prawdziwą publiczność".


Premiery filmowe w Netflix 2021 - według gatunków [pełna lista]

AKCJA

Armia umarłych

Gdy sen nie nadchodzi

Kate

Red Notice

Sweet Girl


W strefie wojny (15 stycznia)

Reżyseria: Mikael Håfström
Scenariusz: Rob Yescombe, Rowan Athale
Produkcja: Ben Pugh, Erica Steinberg, Brian Kavanaugh-Jones, Anthony Mackie, Jason Spire
Obsada: Anthony Mackie, Damson Idris, Emily Beecham, Michael Kelly, Pilou Asbæk

Akcja filmu „W strefie wojny” toczy się w przyszłości, w której pilot dronów, Harp (Damson Idris), zostaje wysłany do śmiertelnie niebezpiecznej strefy zmilitaryzowanej. Tam wraz ze swoim przełożonym-androidem, Leo, stara się zlokalizować broń masowej zagłady, zanim wpadnie ona w ręce powstańców. Reżyserem filmu jest Mikael Håfström.

HORROR

Fear Street Trylogia

No One Gets Out Alive

There's Someone Inside Your House

Things Heard and Seen

THRILLER

Beckett

Blood Red Sky

Escape from Spiderhead

Intrusion

Munich

Night Teeth

O2

The Swarm

The Woman in the Window

SCI-FI

Stowaway

ROMANS

A Castle For Christmas

Do wszystkich chłopców: zawsze i na zawsze

Fuimos Canciones

Kissing Booth 3

Love Hard

Niezatytułowana komedia romantyczna Alicii Keys

Zamiana z księżniczką 3

DRAMAT

Beauty


Biały Tygrys (22 stycznia)

Reżyseria: Ramin Bahrani
Scenariusz: Ramin Bahrani, oparty na książce Aravinda Adigi
Produkcja: Mukul Deora, Ramin Bahrani
Obsada: Adarsh Gourav, Rajkummar Rao, Priyanka Chopra Jonas

Balram Halwai (Adarsh Gourav) z dużą dawką czarnego humoru opowiada o swojej epickiej wspinaczce po drabinie sukcesu – od biednego wieśniaka do odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy we współczesnych Indiach. Nasz młody bohater, przebiegły i ambitny, zostaje kierowcą Ashoka (Rajkummar Rao) i Pinky (Priyanka Chopra Jonas), którzy właśnie wrócili z Ameryki. Społeczeństwo nauczyło Balrama tylko jednego – jak służyć innym – więc staje się niezastąpionym sługą swoich bogatych panów. Jednak pewnego wieczora zdaje sobie sprawę, że jest tylko narzędziem w nieczystej grze. Ryzykując utratą wszystkiego, co udało mu się zdobyć, Balram buntuje się przeciwko nieuczciwemu i nierównemu systemowi, by powstać z kolan i stać się nowym rodzajem pana. Wyjątkowa historia na podstawie powieści z listy bestellerów New York Timesa wyróżnionej w 2008 roku nagrodą Bookera.

Blonde

Bruised

Concrete Cowboy


Cząstki kobiety (7 stycznia)

Reżyseria: Kornél Mundruczó
Scenariusz: Kata Wéber
Produkcja: Kevin Turen, Ashley Levinson, Aaron Ryder
Obsada: Vanessa Kirby, Ellen Burstyn, Shia LaBeouf, Molly Parker, Sarah Snook, Iliza Shlesinger, Benny Safdie, Jimmie Fails

Poród domowy młodej matki kończy się niewyobrażalną tragedią. Staje się to początkiem trwającej rok żałoby, która niszczy jej relacje z bliskimi. „Cząstki kobiety” to bardzo osobista, przenikliwa i przejmująca historia o kobiecie, która uczy się żyć z bólem straty.

Fever Dream


Malcolm i Marie (5 lutego)

Reżyseria: Sam Levinson
Scenariusz: Sam Levinson
Produkcja: Kevin Turen, Ashley Levinson, Sam Levinson, Zendaya, John David Washington
Obsada: Zendaya, John David Washington

Sam Levinson łączy siły z Zendayą i Johnem Davidem Washingtonem w nostalgicznym, romantycznym dramacie. Pewien filmowiec (Washington) i jego dziewczyna (Zendaya) wracają do domu po uroczystej premierze filmu w oczekiwaniu na fantastyczne recenzje i finansowy sukces. Jednak wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje na temat ich związków wystawiające na próbę siłę ich miłości. We współpracy z operatorem Marcellem Revem Levinson stworzył film równie świeży, co oryginalny. To oda do wielkich hollywoodzkich romansów, a także szczery wyraz wiary w przyszłość kina.

Monster

Niezatytułowany film Alexandre’a Moratto

Niezatytułowany projekt Grahama Kinga

Róża Bombaju

The Guilty

The Hand of God

The Power of the Dog

The Starling


Wykopaliska (29 stycznia)

Reżyseria: Simon Stone
Scenariusz: Moira Buffini na podstawie powieści Johna Prestona
Produkcja: Gabrielle Tana, Ellie Wood, Murray Ferguson, Carolyn Marks Blackwood
Obsada: Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James, Johnny Flynn, Ben Chaplin, Ken Stott, Archie Barnes, Monica Dolan

Zbliża się II wojna światowa, bogata wdowa (Carey Mulligan) zatrudnia archeologa-amatora (Ralph Fiennes), aby przeprowadził wykopaliska archeologiczne na mogile znajdującej się na terenie jej posiadłości. Wspólnie dokonują historycznego odkrycia – natrafiają na echa przeszłości Wielkiej Brytanii.

WESTERN

The Harder They Fall

KOMEDIA

8 Rue de l'Humanité

Afterlife of the Party

Don't Look Up

Dwóch Ojców


Moxie (3 marca)

Reżyseria: Amy Poehler
Scenariusz: Tamara Chestna, Dylan Meyer, na podstawie „Moxie” Jennifer Mathieu
Produkcja: Kim Lessing, Amy Poehler, Morgan Sackett
Obsada: Hadley Robinson, Lauren Tsai, Patrick Schwarzenegger, Nico Hiraga, Sydney Park, Josephine Langford, Clark Gregg, Josie Totah, Alycia Pascual-Peña, Anjelika Washington, Charlie Hall, Sabrina Haskett, Ike Barinholtz, Amy Poehler, Marcia Gay Harden

Nieśmiała szesnastolatka ma dosyć toksycznej, seksistowskiej atmosfery w szkole. Zainspirowana buntowniczą przeszłością swojej matki publikuje anonimowo gazetkę szkolną, która rozpoczyna rewolucję w całej szkole.


O wszystko zadbam (19 lutego)

Reżyseria: J Blakeson
Scenariusz: J Blakeson
Produkcja: Teddy Schwarzman, Michael Heimler, J Blakeson
Obsada: Rosamund Pike, Eiza Gonzalez, Dianne Wiest, Peter Dinklage, Chris Messina,
Isaiah Whitlock Jr.

Nieuczciwa opiekunka prawna osób starszych, która okrada z oszczędności swoich podopiecznych, trafia na równą sobie, kiedy okazuje się, że kobieta którą próbuje oszukać, ma podobnie podejrzaną przeszłość. Film nie będzie dostępny globalnie.

Pranksterzy w trasie

The Last Mercenary

Thunder Force

DLA CAŁEJ RODZINY

A Boy Called Christmas

A Winter’s Tale from Shaun the Sheep

Back to the Outback


Dzień na tak (12 marca)

Reżyseria: Miguel Arteta
Scenariusz: Justin Malen, na podstawie książki Amy Krouse Rosenthal
Produkcja: Lawrence Grey, Ben Everard, Daniel Rappaport, Nicole King Sokala, Jennifer Garner
Obsada: Jennifer Garner, Edgar Ramirez, Jenna Ortega, Julian Lerner, Everly Carganilla, Nat Faxon, Molly Sims, Fortune Feimster, Arturo Castro

Allison i Carlos zawsze mają jedną odpowiedź na wszystkie pytania swoich dzieci i współpracowników — NIE. Próbując coś zmienić, postanawiają dać im w prezencie „Dzień na tak”. Przez 24 godziny to małolaty mają ustalać reguły. Nikt jednak się nie spodziewa, że całą rodzinę czeka szalona przygoda w Los Angeles, która zbliży wszystkich do siebie bardziej, niż mogliby sobie wymarzyć.

Nightbooks


ʻOhana: Najcenniejszy skarb (29 stycznia)

Reżyseria: Jude Weng
Scenariusz: Christina Strain
Produkcja: Ian Bryce
Obsada: Kea Peahu, Alex Aiono, Lindsay Watson, Owen Vaccaro oraz Kelly Hu, Branscombe Richmond, Ke Huy Quan, Brad Kalilimoku, Chris Parnell, Marc Evan Jackson, Ricky Garcia

Wakacje rodzeństwa z Brooklynu na wyspie O‘ahu przybierają niespodziewany obrót za sprawą dziennika z informacją o dawno zaginionym skarbie. Tak rozpoczyna się wspaniała przygoda z nowymi przyjaciółmi i niezwykła podróż do hawajskich korzeni.

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Robin Robin

Skater Girl

The Loud House Movie

Trollhunters: Rise of the Titans

Wish Dragon

MUSICAL

A Week Away

tick, tick...BOOM

Czytaj także: Netflix najczęściej ogląda pokolenie Y, 10 proc. stosuje binge-watching

Netflix ma ponad 200 milionów subskrybentów

W drugim kwartale 2020 roku Netflix osiągnął wzrost przychodów o 24,9 proc. do 6,15 mld dolarów oraz 720 mln dolarów zysku netto. Liczba jego subskrybentów zwiększyła się o 10,09 mln do 192,95 mln.

W trzecim kwartale  liczba subskrybentów Netflixa zwiększyła się tylko o 2,2 mln do 201,15 mln.

Według badania Mediapanel w grudniu 2020 przeglądarkową wersję Netflixa odwiedziło 6,1 mln polskich internautów.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Comapritech wynika, że może ich być 900 tys.

W 2019 roku Netflix wydał na zawartość programową rekordową kwotę 15 mld dolarów - wynika z danych firmy analitycznej BMO Capital Markets. Według prognoz ekspertów serwis nie zamierza ograniczać się w przyszłości w inwestowaniu w treści. W 2021 roku może to być kwota 19 mld, zaś w 2028 - 26 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Netflix stawia w tym roku na własne filmy. Lista nowości, które obejrzysz w serwisie

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LENNON
Czterech liter nie urywa. Ale lepsze to niż polska telewizja z po raz tysięcznym Shrekiem czy Transformersami i tureckimi serialami.
5 9
odpowiedź
User
Ksjs
Netflix bardzo przereklamowany. Zresztą jak ktoś tworzy tyle tytułów to liczy się ilość a nie jakość, stąd samo dziadostwo nie warte złamanego grosza
14 1
odpowiedź
User
F
F
3 0
odpowiedź