SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Policja kontynuuje współpracę z NASK. Celem walka z cyberprzestępczością

W siedzibie Komendy Głównej Policji podpisano kolejne porozumienie o współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK, którego celem jest dalsze zacieśnienie współdziałania w zwalczaniu cyberprzestępczości.

fot. Shutterstock.comArticle

Pierwsze porozumienie o współpracy Policji z NASK zostało podpisane 4 czerwca 2018 r. Analizując dokonujące się zmiany oraz towarzyszący im wzrost liczby przestępstw popełnianych przy użyciu nowoczesnych technologii informatycznych, Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zainicjowało podjęcie rozmów z NASK PIB, w celu poszerzenia zakresu oraz poprawy efektów współpracy.

Podjęte rozmowy oraz zaangażowanie przedstawicieli obu stron doprowadziły do wypracowania porozumienia o współpracy w przeciwdziałaniu przestępczości oraz wykrywaniu sprawców przestępstw popełnianych przy użyciu nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/linkedin-ataki-phishingowe-ranking-top-10 ##

Podpisane porozumienie określa ramowy zakres współpracy, który obejmuje m.in. wymianę doświadczeń i pomysłów w tworzeniu oraz użytkowaniu technologii informatycznych, a także realizację projektów związanych z tworzeniem bądź adaptacją dedykowanego sprzętu lub oprogramowania. Celem współpracy jest również wymiana informacji o ujawnionych sposobach działań cyberprzestępczych oraz ich upublicznianie, co wpisuje się w realizację jednego z zadań Policji polegającego na inicjowaniu i organizowaniu działań ukierunkowanych na zapobieganie popełnianiu przestępstw. Mając na względzie dynamiczną ewaluację sposobów popełniania przestępstw przy użyciu nowoczesnych technologii teleinformatycznych, zakłada się, że szybka wymiana informacji o nowych metodach działania sprawców przyczyni się do poprawy efektywności działań prewencyjnych Policji.

W porównaniu do dotychczas obowiązującego porozumienia znacząco poszerzono przedmiot i zakres współpracy, do którego dodano m.in. wykrywanie sprawców przestępstw popełnianych przy użyciu nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Dotychczasowe porozumienie ukierunkowane było głównie na wymianę doświadczeń i pomysłów w zakresie tworzenia oraz użytkowania technologii informatycznych, co okazało się niewystarczające.

Dołącz do dyskusji: Policja kontynuuje współpracę z NASK. Celem walka z cyberprzestępczością

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl