SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zmienia się w Politechniką Bydgoską, jest nowe logo

Od września br. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy przekształci się w Politechniką Bydgoską. W związku ze zmianą nazwy powstała nowa identyfikacja wizualna uczelni. W planach jest także powołanie kolejnego wydziału w strukturach politechniki.

 - Wraz z nową nazwą tworzymy nową markę na akademickiej mapie regionu i kraju. Będziemy najmłodszą Politechniką w kraju z ponad 70-letnim doświadczeniem. Chcemy aby naszym znakiem rozpoznawczym obok ścisłej współpracy z gospodarką, nowych kierunków o profilu praktycznym realizowanych z przedstawicielami czołowych przedsiębiorstw w regionie i kraju, był również spójny system komunikacji wizualnej. Jestem przekonany, że nowa identyfikacja będzie dobrym znakiem dla Uczelni, dobrym znakiem u progu kolejnego, ważnego etapu w Jej rozwoju - mówi prof. Marek Adamski, rektor uczelni.

Nowy logotyp oraz system identyfikacji wizualnej opracował dr Szymon Saliński z Katedry Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Główna idea nowego znaku łączy dwa obszary nauki nawiązujące do tożsamości uczelni - technologię i przyrodę. Finalną formą znaku jest sześciokąt – heksagon, pojawiający się często  w świecie techniki czy biologii.

Na bazie tej figury zbudowany został znak główny, który zawiera także w swej konstrukcji pierwsze litery Politechniki Bydgoskiej.

Całość tworzy prosty, linearny, geometryczny znak podkreślający techniczny charakter Uczelni. Na strukturze graficznej znaku głównego opiera się system identyfikacji wszystkich wydziałów Uczelni.

Poszczególne znaki mają odrębną kolorystykę oraz dodatkowy element graficzny charakterystyczny dla danej dziedziny. Władze przyszłej Politechniki bydgoskiej zapowiadają także powstanie w strukturach uczelni nowego 8. wydziału – Wydziału ztuk Projektowych. Jednostka powstanie na bazie dotychczasowych  doświadczeń,  kadry i infrastruktury związanej z  wzornictwem oraz architekturą wnętrz.

Dołącz do dyskusji: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zmienia się w Politechniką Bydgoską, jest nowe logo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Drindre
Tak. Kolejna mizerna politechnika jest nam niezbędna do życia.
odpowiedź