SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Politechnika Krakowska w konkursie wybierze autora logo 8 swoich wydziałów

Politechnika Krakowska ogłosiła konkurs na opracowanie projektów znaków graficznych - logo 8 wydziałów uczelni.  Zwycięzca otrzyma w nagrodę  10 tys. zł  i może zostać zaproszony do dalszej współpracy przy kreowaniu pełnej identyfikacji wizualnej wydziałów PK.

fot. materiały prasoweArticle

Wraz z nowym rokiem akademickim (październik br.) Politechnika Krakowska zmieni swoją strukturę. Zwiększa liczbę wydziałów z 7 do 8. To efekt decyzji o skoncentrowaniu głównej części działalności badawczej wokół 8 nowo zdefiniowanych dyscyplin naukowych (architektura i urbanistyka; automatyka, elektronika i elektrotechnika; informatyka techniczna i telekomunikacja; inżynieria chemiczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka). 

W związku z tym z początkiem października br. na Politechnice Krakowskiej zostanie powołany nowy wydział – Inżynierii Materiałowej i Fizyki, a w przypadku dwóch innych wydziałów dojdzie do rozszerzenia profilu działania i zmian nazw. Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki zostanie przekształcony w Wydział Informatyki i Telekomunikacji, a Wydział Inżynierii Środowiska w Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Efektem tych zmian jest ujednolicenie identyfikacji wizualnej ośmiu jednostek wydziałowych. Dlatego ogłoszono konkurs na  opracowanie projektów ich logo. Konkurs ma charakter ogólnopolski. Adresowany jest do grafików, projektantów, artystów plastyków, architektów – zarówno osób, jak i firm, twórców indywidualnych, jak i zespołów. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę projektów. Trzy najlepsze otrzymają nagrody finansowe w wysokości 10 tys. , 6 tys. i 3 tys. złotych. Zwycięzca konkursu może też zostać zaproszony do dalszej współpracy przy kreowaniu pełnej identyfikacji wizualnej wydziałów na podstawie odrębnej umowy.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu jednorodnych stylistycznie znaków graficznych, które staną się oficjalnymi elementami identyfikacji wizualnej: Wydziału Architektury, Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Wydziału Inżynierii Lądowej, Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, Wydziału Mechanicznego. Charakter logo ma łączyć dobrze rozumianą tradycję Politechniki Krakowskiej z jej aspiracjami i innowacyjnością. Projekt znaków graficznych wydziałów PK powinien obejmować logo w wersji kolorowej i czarno-białej, w rozmiarze 150 x 150 mm oraz w najmniejszym czytelnym dla każdego z ośmiu wydziałów, zestawienie wszystkich logo wydziałów i logo uczelni na jednym arkuszu, a także przykładowe zastosowanie logo jednego wydziału na: wizytówce, papierze firmowym i teczce firmowej.

Prace konkursowe oceni jury, w którym zasiedli: rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie prof.  Stanisław Tabisz, prorektor ds. ogólnych PK prof.  Andrzej Białkiewicz oraz dziekani wydziałów PK.

Projekty można nadsyłać do 28 maja br., ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 3 czerwca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Politechnika Krakowska w konkursie wybierze autora logo 8 swoich wydziałów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl