SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Polityka” i Ewa Siedlecka przepraszają sędziego Trybunału Konstytucyjnego za nieprawdziwą informację

W nowym numerze „Polityki” znalazł się komunikat od redakcji i dziennikarki Ewy Siedleckiej z przeprosinami dla Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Ewa Siedlecka Article

- Redakcja POLITYKI oraz Ewa Siedlecka przepraszają pana Mariusza Muszyńskiego za to, że w artykułach „Gra o Sąd Najwyższy” i „Konklawe w Sądzie Najwyższym. Kto ma asa w rękawie?” znalazło się nieprawdziwe stwierdzenie, że pan Mariusz Muszyński został wybrany na wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego razem z Julią Przyłębską w wadliwej procedurze. Pan Mariusz Muszyński został wybrany na wiceprezesa siedem miesięcy później, a procedura była prawidłowa - brzmi komunikat zatytułowany „Wyjaśnienie redakcji”.

Oba artykuły, autorstwa Ewy Siedleckiej specjalizującej się w tematyce prawnej, ukazały się w „Polityce” w maju. „Wyjaśnienie redakcji” zamieszczono na dziewiątej stronie nowego numeru tygodnika.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Polityki” wynosiła 90 089 egz., po spadku o 4 proc. rok do roku.

W ub.r. firma Polityka, oprócz „Polityki” i jej wydań specjalnych publikująca m.in. dwutygodnik „Forum”, zanotowała wzrost przychodów o 1,4 proc. do 37,29 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 5,5 proc. zysk netto poszedł w górę z 388,7 tys. zł do 1,44 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Polityka” i Ewa Siedlecka przepraszają sędziego Trybunału Konstytucyjnego za nieprawdziwą informację

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciek
Czy tu wystarczą tylko przeprosiny , czy wysokie 1mln odszkodowanie, żeby nie musiała na przyszłość przepraszać
9 5
odpowiedź