SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowi analitycy w Polityka Insight

Centrum analityczne Polityka Insight powiększa swój zespół o nowych analityków. Z początkiem września dr n. med. Michał Kuzemczak zaczął pracę jako analityk ds. zdrowotnych. Do zespołu politycznego dołączył Kastor Kużelewski, a do energetycznego Julia Cydejko. Paweł Górecki wzmocnił zaś dział redaktorski.

Article

„Zamierzamy jeszcze bliżej śledzić, rozumieć i opisywać politykę krajową i zagraniczną, tematy związane z bezpieczeństwem międzynarodowym, z transformacją energetyczną i cyfrową, ale też ze zdrowiem publicznym. W kraju i na świecie panuje atmosfera niepewności, nasi abonenci intensywnie poszukają rzetelnej informacji i pogłębionej wiedzy. Chcemy wzmacniać nasze produkty analityczne, które pozwalają zaspokajać te potrzeby – w tym celu powiększamy zespół, a zarazem pulę jego kompetencji” – mówi Andrzej Bobiński, dyrektor zarządzający Polityki Insight.

Michał Kuzemczak odpowiada za sektor ochrony zdrowia. Z wykształcenia jest lekarzem oraz ekonomistą ochrony zdrowia. Absolwent Wydziału Lekarskiego oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Université Sorbonne Paris Nord (polsko-francuskie studia Zarządzanie instytucjami opieki zdrowotnej i społecznej). Absolwent studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Zarządzanie w opiece zdrowotnej) oraz stypendysta na London School of Economics and Political Science (LSE). Pracował jako Research Fellow na Uniwersytecie w Singapurze oraz jako Clinical Fellow na Uniwersytecie w Toronto. Obecnie adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz praktykujący kardiolog inwazyjny.

Kastor Kużelewski jest analitykiem ds. politycznych. Do sierpnia br. współpracował z Krytyką Polityczną, w której zajmował się m.in. mediami społecznościowymi oraz odpowiadał za koordynację europejskiego projektu medialnego Sphera 2.0. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył tez podyplomowe studia z zakresu public relations w Szkole Głównej Handlowej.

Julia Cydejko objęła stanowisko analityczki ds. energetycznych. Specjalizuje się w tematach międzynarodowych i polityce klimatycznej. Prowadziła badania dotyczące eksploatacji zasobów naturalnych na indonezyjskiej wyspie Celebes i w Islandii, pracowała też jako copywriterka, tłumaczka i dziennikarka. Ukończyła kulturoznawstwo i Liberal Arts na Uniwersytecie Warszawskim.

Współpracę z Polityką Insight w roli redaktora rozpoczyna również Paweł Górecki. Wcześniej pełnił funkcję redaktora naczelnego MIT Sloan Management Review Polska, magazynu, którego rodzimą edycję współtworzył. Redaktor i dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej, technologicznej, biznesowej i społecznej. Tłumacz, redaktor książek. Pracował m.in. w Harvard Business Review Polska, „Gazecie Wyborczej”, „Newsweek Polska”, „Wprost” i „Rzeczpospolitej”. Stypendysta Knight Science Journalism Fellowship w Massachusetts Institute of Technology.

Polityka Insight to platforma wiedzy dla przedstawicieli biznesu, polityków i dyplomatów. Działa od 2013 roku i ma trzy linie biznesowe: wydaje serwisy analityczne dostępne w abonamentach (PI Premium, PI Finance, PI Energy oraz PI Energy & Climate Weekly), przygotowuje opracowania, prezentacje i szkolenia na zlecenie firm, administracji publicznej i organizacji międzynarodowych oraz organizuje debaty tematyczne i konferencje. Od 2017 roku publikuje również podcasty, które są coraz ważniejsze w jej codziennej działalności.

W 2020 roku spółka zanotowała spadek przychodów o 12,2 proc. do 6,64 mln zł, głównie w wskutek ograniczeń realizacji badań i konferencji po wybuchu epidemii. Zysk firmy minimalnie wzrósł, z 552,2 do 552,4 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Nowi analitycy w Polityka Insight

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl