SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Polityka” zamieściła sprostowanie od Jarosława Kaczyńskiego dot. jego rzekomej pensji w PiS

W nowym numerze „Polityki” zamieszczono krótkie sprostowanie przysłane przez Jarosława Kaczyńskiego. Dotoczy ono informacji w okładkowym artykule magazynu sprzed trzech tygodni.

Jarosław Kaczyński, fot. Telewizja Republika Article

Sprostowanie dotyczy artykułu „Nasz drogi prezes” Anny Dąbrowskiej opublikowanego w numerze „Polityki”, który był dostępny w sprzedaży od 20 do 26 lutego. Dziennikarka opisała szczegółowo wydatki PiS, pochodzące z dotacji budżetowej, związane z Jarosławem Kaczyńskim. Chodzi przede wszystkim o ochronę polityka.

Tekst był głównym tematem na okładce „Polityki”

W nowym wydaniu tygodnika zamieszczono krótkie sprostowanie przysłane w imieniu Jarosława Kaczyńskiego. Zaznaczono, że w artykule znalazła się nieprawdziwa informacja, jakoby asystent zatrudniony w PiS odbierał pensję polityka z partyjnej kasy.

- Jarosław Kaczyński nie pobierał wynagrodzenia za sprawowanie funkcji partyjnych - dodano. Pod tekstem znalazł się odręczny podpis prezesa PiS.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Polityki” wynosiła 97 436 egz., o 10,5 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Polityka” zamieściła sprostowanie od Jarosława Kaczyńskiego dot. jego rzekomej pensji w PiS

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Hm, przecież tak elitarne czasopismo dla intelektualistów powinno zamanifestować swoją zdolność honorową sprostowaniem na okładce. Nie to, co jakieś głupie tabloidy.
11 8
odpowiedź
User
mamma mia
On zarabia grosze, tak jak Władimir Putin. Aż się chłop musiał zapożyczyć po 25 latach posłowania.
9 13
odpowiedź
User
Butryk
Na jesień wykopki.
6 9
odpowiedź
User
poPO
Ależ gratka dla czytelników Polityki na uzyskanie autografu Kaczyńskiego.
4 1
odpowiedź
User
Ola
Newsem jest to, że Polityka zamieściła sprostowanie? Halo! To realizacja prawa - codziennie dziesiątki tytułów prasowych je zamieszczają. Gdzie jest news?
1 1
odpowiedź