SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polnord: 1400 mieszkań w 2011 roku. Inwestycje w Rosji

Firma deweloperska Polnord chce w tym roku sprzedać 1400 mieszkań, wynika z piątkowej wypowiedzi nowego prezesa firmy Bartosza Puzdrowskiego. Podtrzymał też plany realizacji inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, zwiększanie banku ziemi oraz kontynuację działań w Rosji.

Polnord: 1400 mieszkań w 2011 roku. Inwestycje w Rosji

„Planujemy sprzedaż 1400 mieszkań w tym roku. Chcemy sprzedawać ponad sto lokali miesięcznie. W naszej strategii nie będzie rewolucji. Jesteśmy deweloperem mieszkaniowym oraz realizujemy projekty komercyjne. Moim celem jest zarabianie pieniędzy" - powiedział Puzdrowski dziennikarzom.

Dodał, że spółka planuje zwiększanie banku ziemi, m.in. w Warszawie w innych dzielnicach niż Wilanów. Obecnie spółka ma w ofercie ok. 1700 mieszkań.

„Realizujemy według planu działania zmierzające do realizacji centrum handlowego w Wilanowie, wspólnie z GTC, oraz Wyspy Spichrzów, które należą do naszych priorytetowych inwestycji. Z kolei jeśli chodzi o naszą obecność w Rosji, to chcemy odzyskać zainwestowane tam pieniądze i ta inwestycja ma zacząć sama zarabiać na siebie. Jeśli znajdziemy perspektywiczne projekty, które nas przekonają, będziemy je realizować" – dodał prezes Polnordu.

Polnord zanotował w 2010 roku sprzedaż netto w całej Grupie na poziomie 778 mieszkań (891 mieszkań brutto).

Polnord miał narastająco w I-III kw. 2010 roku 45,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej wobec 32,72 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 137,62 mln zł wobec 170,23 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polnord: 1400 mieszkań w 2011 roku. Inwestycje w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl