SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza Polonico.TV, platforma streamingowa dla Polaków za granicą

Od niedzieli, 2 maja Polacy mieszkający poza granicami kraju mogą korzystać z platformy Polonico TV. Będzie to pierwszy globalny i legalny serwis, gdzie będzie można wykupić subskrypcję na sześć kanałów telewizyjnych: Regio, Adventure, Biznes24, Power TV, Kids Junior i Polonico TV.

fot. Polonico TV/ screen strona wwwArticle

W ofercie nowej platformy znajdą się treści dotyczące bezpośrednio Polski, świata, biznesu, muzyki, skierowane dla dzieci oraz w Polonico TV – dotyczące twórczych Polaków z całego świata (ten obszar koordynuje twórca Forum Gospodarczego Polonii Światowej, Zdzisław Wojtasik) czy „Wyspa TV” – przygotowana dla mieszkańców Wysp Brytyjskich (ten obszar nadzoruje Maria Anna Furman).

Na platformie będzie możliwe korzystanie także z oferty „Kino VOD”, w której będą prezentowane filmy z Kolekcji Historii Polskiego Kina Filmoteki Narodowej.

- Polonico to platforma telewizyjna , która dostarcza Polakom na całym świecie legalne kanały telewizyjne, w tym ten najważniejszy dla nas czyli POLONICO TV.  Legalność to klucz do zrozumienia czym i kim jesteśmy. Teraz niech każdy z nas spojrzy w lustro i zapyta czy nadal chce kupować sygnał telewizji nielegalnie kopiowanych przez piratów. Ale Polonico to jest także Arka Nowego dla Polaków na całym świecie. Wybaczcie to porównanie, ale czasy są dziwne i ciężkie. Chcemy, aby  Polacy i wszyscy ludzie dobrej woli, którzy porozumiewają się w języku polskim mieli wspólną przestrzeń, która pozwoli nam bezpiecznie przetrwać chaos pandemii. Tu chodzi o bardzo konkretne rzeczy - informację z różnych krajów, kontakty - łączenie ludzi. Nasze hasło to „Polonico nas połączy” - komentuje Anira Wojan, szefowa platformy.

Miesięczna subskrypcja od 15 zł

Treści dostępne na platformie można oglądać na laptopie, telefonie czy tablecie. Miesięczny koszt subskrypcji wynosi od 15 złotych. W zależności od pakietu, ceny wynoszą: w Pakiecie Rodzina na 30 dni (4 kanały + bonus VOD) - 35 zł, Pakiet Biznes 30 dni - 38 zł (4 kanały + VOD); Pakiet VIP 30 dni - 45 zł (6 kanałów + VOD). Za pojedynczy kanał Kids Junior trzeba zapłacić 15 zł, a za Polonico TV czy Biznes24 - po 25 zł każdy.

Promocja platformy rozpocznie się od Wielkiej Brytanii. – Polonico TV jest w pierwszej kolejności promowane w UK. Mieszka tu niemal 2 miliony Polaków, którzy potrzebują własnej nowoczesnej telewizji. Ale nie zamykamy się – wręcz przeciwnie. Wielka Brytania ma swoją „Wyspa TV”,  a Polonico jest archipelagiem – mówi Anira Wojan.

Zespół Polonico TV proponuje współfinansowanie projektu, poprzez zakup tokenów, które w ciągu pół roku mają uprawniać do otrzymania tokenów Polonico PLC na giełdzie walut elektronicznych. Nabyte tokeny będzie można także zamienić na udziały w koprodukcji siódmej adaptacji „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Platforma została stworzona przez niezależnych ekspertów medialnych i Fundację Kossakowskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza Polonico.TV, platforma streamingowa dla Polaków za granicą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl