SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Połowa Polaków nie słyszała jeszcze o cyfryzacji telewizji

48 proc. Polaków nie wie, że od połowy 2013 roku telewizory przestaną odbierać sygnał analogowy i przejdą na naziemny system cyfrowy - wynika z badania przeprowadzonego przez PBS DGA. Natomiast aż 59 proc. spośród połowy respondentów, którzy słyszeli już o cyfryzacji, nie pomyślało jeszcze, żeby się do niej przygotować.

Połowa Polaków nie słyszała jeszcze o cyfryzacji telewizji

Wśród 48 proc. Polaków, którzy nie wiedzą jeszcze, że od połowy 2013 roku telewizory przestaną odbierać sygnał analogowy i przejdą na naziemny system cyfrowy, jest więcej kobiet - o takiej zmianie nie słyszało 55 proc. z nich, podczas gdy mężczyzn - 40 proc.. Nieświadomych tej zmiany jest więcej mieszkańców wsi (54proc) i miast do 50 tys. osób (50 proc.) niż osób żyjących w średnich i dużych miastach (odpowiednio 38 proc. i 43 proc.). Najwięcej respondentów mających już wiedzę o cyfryzacji jest w grupie wiekowej 40-49 lat (60 proc.). Mimo wszystko poziom wiedzy o tym procesie jest wyższy niż na początku ubiegłego roku, kiedy aż 77 proc. ankietowanych nie słyszało o tej zmianie.

Z kolei wśród 52 proc. Polaków świadomych obecnie przejścia polskiej telewizji na naziemne nadawanie cyfrowe aż 59 proc. nie pomyślało jeszcze, żeby przygotować się do tej zmiany. Z drugiej strony odpowiedni sprzęt ma już 26 proc. respondentów, a jego kupno planuje 15 proc. Najwięcej osób wyposażonych w takie urządzenia jest w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców - 31 proc.

Badanie świadomości Polaków na temat cyfryzacji telewizji zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie platformy Cyfra+. Ankiety zrealizowano w październiku na reprezentatywnej grupie 1034 respondentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Połowa Polaków nie słyszała jeszcze o cyfryzacji telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl